Volko znovu v plnej zbroji: Sily si zmeria so šprintérskou smotánkou

Ján Volko
Ján Volko

BRATISLAVA - Najlepší slovenský atlét Ján Volko je zdravotne v poriadku. Vystrábil sa zo zranenia členka a v piatok odcestoval na dva mítingy do Nemecka, kde sa v Karlsruhe a Düsseldorfe predstaví v šprinte na 60 m v rámci seriálu najvýznamnejších halových podujatí IAAF World Indoor Tour.

V Karlsruhe pobeží už v sobotu 3. februára, v Düsseldorfe to bude v utorok 6. februára. Na oboch mítingoch sa mieni pokúsiť o postup do finále v konkurencii kvalitných šprintérov, akými sú nestarnúci štyridsiatnik reprezentujúci Svätý Krištof a Nevis Kim Collins či Američan Mike Rodgers. V Düsseldorfe sa predstavia Kubánec Yunier Pérez (víťaz z nedávnej Ostravy), aj silní Briti Adam Gemili a Volkov jediný premožiteľ vo finále HME v Belehrade Richard Kilty.

"Zranenie už odznelo vďaka podpore, ktorú som dostal. Cítim sa dobre a pripravený naplno súťažiť. Teším sa na náročné štarty, bude to ostrý test v halovej sezóne. S trénermi však všetko pripravujeme tak, aby moja forma vyvrcholila v Birminghame na halových majstrovstvách sveta," uviedol Ján Volko prostredníctvom svojho manažéra Alfonsa Jucka.

V plánoch Volka a jeho trénerského tímu figuruje aj štart na halových majstrovstvách Slovenska v Bratislave (17. 2.) a potom už len finálny - marcový na HMS v anglickom Birminghame (3. 3.).


Tagy: Ján Volko

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA