Djokovič to má za sebou: Niekdajší suverén podstúpil vo Švajčiarsku operáciu

Novak Djokovič
Novak Djokovič

MUTTENZ - Srbský tenista Novak Djokovič podstúpil operáciu vo švajčiarskom Muttenzi, tvrdí denník Blick z krajiny helvétskeho kríža, a to počnúc titulkom. Noviny priniesli fotografiu zo štvrtka, na ktorej je Djokovič na miestnej klinike a spod bundy mu vystupuje obviazaná dlaň.

"Videl som ho len v televízii počas Australian Open a už tam mal obviazanú pravú ruku," citoval Blick nemenovaného šéflekára príslušného zdravotníckeho zariadenia, pripomenul zachovávanie medicínskeho tajomstva a dodal, že Srb mal v Melbourne iba kompresný návlek, nie obväz. Rovnaký zdroj s odvolaním sa na špecializovaný web talianskeho publicistu Ubalda Scanagattu uviedol, že diagnostikovaným problémom bol nepatrný odštiepok kosti.

Djokovič zamieril tento týždeň do Prahy, aby si u profesora Pavla Kolářa dal vyšetriť dlhodobo problémový lakeť dominantnej ruky. Vylúčiť sa nedá ani chirurgický zákrok, hlásil portál Danas z rodnej krajiny 30-ročného Belehradčana, informáciu zdieľal napríklad web Tennis-Arena.cz. Niekdajší líder svetového rebríčka ATP vo dvojhre Djokovič absentoval v súťažnom dianí od júlového Wimbledonu až do januárových melbournských Australian Open, ale po osemfinálovej prehre 6:7 (4), 5:7, 6:7 (3) s Čchung Hje-on z Kórejskej republiky sa posťažoval na pretrvávajúci diskomfort.


Tagy: Novak Djokovič Pavel Kolář

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP - Dita Alangkara; Video: Australian Open TV

DISKUSIA