VIDEO Sánchez s prvým gólom v drese United: Manchester City nečakane zaváhal

Florent Hadergjonaj a Alexis Sánchez v súboji o loptuFlorent Hadergjonaj a Alexis Sánchez v súboji o loptu Zdroj: SITA/AP - Martin Rickett

BURNLEY - Futbalisti Manchestru City v úvodnom sobotňajšom zápase 26. kola anglickej Premier League iba remizovali na pôde Burnley 1:1. Cennú remízu pre Burnley zariadil v 82. minúte islandský krídelník Johann Berg Gudmundsson.

Líder tabuľky tak má na čele náskok už iba 13 bodov, druhý Manchester United totiž vyhral nad Huddersfieldom 2:0. Hostia po prvom polčase držali bezgólovú remízu, v druhom však poslal favorita do vedenia najskôr Lukaku a o trinásť minút neskôr zaznamenal prvý gól v novom drese Alexis Sánchez.

V dôležitom "šesťbodovm" zápase nestačil West Bromwich na domácom trávniku na Southampton, podľahol mu 2:3.

FC Burnley - Manchester City 1:1 (0:1)
Góly: 82. Gudmundsson - 22. Danilo

AFC Bournemouth - Stoke City 2:1 (0:1)
Góly: 70. King, 79. Mousset – 5. Shaqiri

Brighton & Hove Albion - West Ham United 3:1 (1:1)
Góly: 8. Murray, 59. Izquierdo, 75. Gross – 30. Hernandez

Leicester City - Swansea City 1:1 (1:0)
Góly: 17. Vardy – 53. Fernandez

Manchester United - Huddersfield Town 2:0 (0:0)