Viackrát ho už neuvidí: Defenzívna hviezda NHL po náhlej tragédii prežíva najkrutšie chvíle života

Adam Larsson prežíva najkrutšie chvíle života
Adam Larsson prežíva najkrutšie chvíle života

EDMONTON - Jedna z najväčších defenzívnych hviezd NHL Adam Larsson (25) prežíva nezávideniahodné chvíle. Švédsky zadák Edmontonu Oilers sa dočkal návštevy svojho otca Roberta, potom však náhle zasiahol tragický osud a stala sa vec, ktorú nikto nečakal...

50-ročný otec Robert prišiel za svojím drahým synom, aby si ako pyšný tato vychutnal ďalší duel svojho miláčika v NHL. Sám bol totiž v minulosti výraznou hokejovou postavou a klubovou ikonu švédskeho tímu Skellefteå AIK, kde svojho času pôsobil aj syn Adam. V roku 1988 ho dokonca draftoval Los Angeles Kings, ale v NHL si na rozdiel od svojho syna nikdy nezahral a o to viac bol pyšný na Adama. 

Osudné ráno 25. januára bolo poriadne mrazivé a desivé zároveň. Syn Adam našiel svojho otca bez akýchkoľvek známok života, náhla smrť 50-ročného Švéda šokovala všetkých a zdrvený syn bez vysvetlenia vymizol zo zostavy Edmontonu. Až o týžden neskôr vyplávalo na povrch, prečo Oilers hrali bez jednej zo svojich najväčších opôr. 

"Oci. Milujem ťa. Vždy som miloval. A vždy budem," napísal rozcítený zadák Edmontonu na sociálnej sieti k fotografii čierneho srdiečka venovanú legendárnemu tatovi. 

Hviezdny obranca pochopiteľne dostal od klubu voľno, aby sa spamätal z nečakanej rany tragického osudu: "Adam sa s touto situáciou musí vyrovnať, je to pre neho nesmierne ťažké. A my samozrejme stojíme za ním. Na nejaký čas ho asi neuvidíme, potrebuje čas, aby sa postaral o všetky veci okolo a zase dostal chuť na hokej," uviedol tréner Oliers Todd McLellan. "Naše myšlienky sú v tejto ťažkej dobe s rodinou Adama Larssona," doplnil šéf Edmontonu Peter Chiarelli.


Tagy: Edmonton Oilers New Jersey Devils Adam Larsson Robert Larsson

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky
Foto:
nhl.com

DISKUSIA