VIDEO Nadal o svojom zranení a zotavovaní sa: Toto je mojím hlavným cieľom

Rafael Nadal
Rafael Nadal

ALICANTE - Španielsky líder svetového rebríčka tenistov Rafael Nadal po zranení bedrového svalu na pravej strane tela stále ráta so svojím návratom do súťažného diania na turnaji ATP World Tour 500 Abierto Mexicano Telcel presentado por HSBC na tvrdom povrchu vonku 26. februára - 3. marca v mexickom Acapulcu.

"Chcem tam hrať a byť pozviechaný, potom prídu Indian Wells a Miami. Mojím hlavným cieľom na neskoršie obdobie od Monte Carla po Roland Garros je znova byť najúspešnejším hráčom antukovej časti sezóny," vyhlásil 31-ročný ľavoruký Malorčan na akcii Banco Sabadell v španielskom Alicante, videozáznam sa objavil na webe.

Nadal ako obhajca finále v Acapulcu musí preniknúť aspoň do semifinále na aktuálnej edícii, ak si chce udržať post jednotky počítačového poradia pred Švajčiarom Rogerom Federerom k 5. marcu.

Nadal pre spomenutú indispozíciu nedohral piaty set štvrťfinále januárových melbournských grandslamových Australian Open proti Chorvátovi Marinovi Čiličovi, neskôr neúspešnému finalistovi: "Bolo to mrzuté, lebo veci sa hýbali správnym smerom a predvádzal som dobrý tenis. Niekedy sa však cesta skomplikuje a ja si uvedomujem, že na každom turnaji môžu vyvstať nejaké ťažkosti. Zranenie ma v tej chvíli kompletne obmedzovalo, bola tam trhlinka a nedalo sa pokračovať. Našťastie, poškodenie nebolo rozsiahlejšie. Zotavovanie ide pomaly, ale je to čoraz lepšie."

Držiteľ 16 singlových titulov z veľkej štvorky Nadal uznal, že pre nastupujúcu garnitúru bude zložité povyhrávať toľko, koľko zvládli terajší renomovaní tridsiatnici: "Je tu generácia schopná podosahovať veľa úspechov - Federer, ja, Djokovič, Murray, Wawrinka. Keď sa pozrieme na históriu nášho odvetvia, nikdy predtým sa nestalo, aby traja hráči z rovnakého obdobia dobyli taký počet vrcholných trofejí a dominovali tak dlho. Zverev, Kyrgios či Shapovalov sú veľmi silní a určite budú získavať grandslamové tituly. Záleží na tom, aká veľká bude ich vôľa pracovať na svojom progrese a preraziť. Ich potenciál a talent je značný."


Tagy: Rafael Nadal

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP - Mark Baker; Video: Youtube

DISKUSIA