Iba 15-ročná hviezdička ďalej udivuje tenisový svet: Veľký talent s druhým seniorským titulom!

Marta Kosťuková
Marta Kosťuková

BURNIE - Ešte len 15-ročná ukrajinská tenistka Marta Kosťuková vyvolala rozruch na nedávnych melbournských grandslamových Australian Open, jej úradovanie na južnej pologuli sa tým neskončilo. Získala totiž svoj druhý seniorský titul na úrovni Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF), presadila sa na "60-ke" na tvrdom povrchu vonku v austrálskom Burnie. Kosťuková vo finále premohla Švajčiarku Viktoriju Golubicovú 6:4, 6:3.

Kyjevská rodáčka v januári prešla kvalifikáciou na spomenutých AO, v ktorej si zahrala na základe voľnej karty za vlaňajší miestny celkový triumf medzi juniorkami, a napokon sa prebila až do 3. kola hlavnej súťaže cez Číňanku Šuaj Pcheng (6:2, 6:2) a domácu Oliviu Rogowskú (6:3, 7:5), nestačila na krajanku Elinu Svitolinovú (2:6, 2:6).

Zo svojej premiérovej trofeje medzi dospelými sa radovala minulý rok v máji na "25-ke" na antuke v maďarskom Dunakeszi, v osemfinále vtedy vyradila Karolínu Schmiedlovú 7:5, 7:6 (4). Kosťuková v prepočte vychádza okolo 185. priečky v singlovom renkingu WTA. Silvestrovala na 523. mieste.


Tagy: Marta Kosťuková Viktoria Golubicová

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA; Video: Youtube

DISKUSIA