VIDEO Nišikori sa dočkal: V Dallase získal prvý challengerový titul po ôsmich rokoch

Rekonvalescent Kei Nišikori sa po ôsmich rokoch dočkal titulu
Rekonvalescent Kei Nišikori sa po ôsmich rokoch dočkal titulu

DALLAS - Voľnou kartou vyzbrojený japonský tenista Kei Nišikori nasadený ako prvý zvíťazil za 81 minút 6:1, 6:4 nad domácim Mackenziem McDonaldom v sobotňajšom finále dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour The RBC Tennis Championships s dotáciou 125 000 USD na tvrdom povrchu v hale v americkom Dallase v Texase.

Pre finalistu newyorských grandslamových US Open 2014 Nišikoriho bolo podujatie v T Bar M Racquet Clube len druhé po takmer polročnej maródke. Minulý týždeň sa lúčil už v 1. kole challengeru v kalifornskom Newport Beach. Teraz hodlá zamieriť na nové podujatie ATP World Tour 250 New York Open 12. - 18. februára na tvrdom povrchu v hale Nassau Veterans Memorial Coliseum na Long Islande v americkom New Yorku. Je to nástupnícky turnaj doterajšieho Memphisu, v ktorom Ázijčan triumfoval v sezónach 2013 - 2016.

Od 29. decembra 28-ročný bývalý 4. hráč počítačového poradia Nišikori, aktuálne po výluke 27. v singlovom renkingu, sa odhlásil z vrcholných melbournských Australian Open (15. - 28. januára). Skonštatoval, že po problémoch s dominantnou pravou rukou ešte nie je pripravený na súboje na tri získané sety. Predtým zrušil svoj štart na prípravných podujatiach v Brisbane a Sydney.

Zverenec Michaela Changa a Danteho Bottiniho Nišikori do minulého týždňa naposledy bol v zápasovej záťaži 9. augusta v kanadskom Montreale, kde v 2. kole prehral s Francúzom Gaelom Monfilsom 7:6 (4), 5:7, 6:7 (6). Na challengerovej úrovni sa vyskytol premiérovo od novembra 2010, vtedy aj získal titul v americkom Knoxville, potom ešte hral v Champaign-Urbane tiež v USA.

Kei Nišikori (Jap.-1) - Mackenzie McDonald (USA) 6:1, 6:4 za 81 minút


Tagy: Kei Nišikori ATP Challenger Tour The RBC Tennis Championships Mackenzie McDonald

Zdroj:
SITA
Foto:
facebook - Kei Nishikori; Video: Youtube

DISKUSIA