VIDEO Washington si vylámal zuby na zázraku sezóny: Vegas sa tlačí na vrchol súťaže

Jevgenij Kuznecov v obkolesení hráčov VegasJevgenij Kuznecov v obkolesení hráčov Vegas Zdroj: SITA/AP/Alex Brandon

NEW YORK - Nováčik zámorskej hokejovej NHL Vegas Golden Knights pokračuje vo svojom skvelom ťažení, keď v nedeľňajšom zápase zdolal domáci Washington 4:3. Tím z hlavného mesta trikrát viedol.

Hosťom sa zakaždým podarilo vyrovnať a v záverečnej tretine rozhodol o triumfe " zlatých rytierov" Alex Tuch. Dvoma gólmi sa na víťazstve Vegas podieľal Reilly Smith, ktorý sa stal prvou hviezdou duelu. "Boli sme veľmi dôslední. Myslím si, že sme ich veľmi dobre napádali a donútili stratiť množstvo pukov. Udržiavali sme ich pod tlakom a hrali v dobrom tempe. Bolo to oveľa lepšie než piatkový zápas s Minnesotou, vtedy sme toho v ofenzíve veľa nepredviedli a trochu nám ´odišli nohy´. Dnes to bolo úplne iné, čo bol aj náš cieľ," uviedol Smith pre web nhl.com.

Gólman Vegas Marc-Andre Fleury zneškodnil 20 striel Capitals. Tiež si pripísal 390. triumf v zámorskej profilige a dostal sa na 13. miesto rebríčka brankárov v počte vychytaných víťazstiev v NHL. Predchádzajúcim číslom 13 bol legendárny Čech Dominik Hašek. "Vedieť, že dokážeme zvíťaziť aj v takýchto zápasoch, je pre naše sebavedomie veľmi dôležité. Prehrávali sme jeden, druhý, tretíkrát, no vždy sme sa dokázali vrátiť späť do duelu," povedal Fleury. Golden Knights vo svojej úvodnej sezóne v NHL kraľujú Západnej konferencii s trojbodovým náskokom pred Winnipegom, navyše majú zápas k dobru.

V divíznom derby dvoch kanadských tímov si Montreal na vlastnom ľade poradil s Ottawou 4:1. Senátori otvorili skóre v úvode druhej tretiny zásluhou Mika Hoffmana. "Habs" však dokonale potrestali štvorminútové vylúčenie Erika Karlssona a v priebehu 98 sekúnd otočili stav stretnutia - presadili sa Jeff Petry a Artturi Lehkonen. Druhý menovaný v závere strednej časti hry pridal tretí zásah Montrealu. Definitívu dal výsledku tri minúty pred koncom zápasu Tomáš Plekanec. "Urobili sme veľa dobrých vecí. Ked sme sa ujali vedenia, dokázali sme ho aj udržať. Odohrali sme kompletných 60 minút," poznamenal kouč Canadiens Claude Julien. Ten dosiahol triumfom nad Ottawou 110. víťazstvo na lavičke "Habs" a dostal sa na 11. miesto v počte triumfov medzi montrealskými trénermi.

San Jose zdolalo Carolinu 3:1. Obranca "žralokov" Brent Burns prispel k triumfu gólom a asistenciou, presadili sa aj Timo Meier a Chris TIerney. Brankár Aaron Dell si pripísal 29 úspešných zákrokov.

Sumáre NHL - nedeľa:

Washington - Vegas 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)
Góly: 8. Stephenson (Beagle, Niskanen), 29. Niskanen (Kuznecov, Orlov), 41. N. Bäckström (Djoos, Burakovskij) - 17. Carpenter (Bellemare, Schmidt), 39. Reilly Smith (Tuch, Audy-Marchessault), 50. Reilly Smith, 55. Tuch (Carpenter, Bellemare)

Carolina - San Jose 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
Góly: 18. Aho (J. Staal) - 5. Maier (Donskoi, Burns), 20. Tierney (M. Karlsson, Bödker), 33. Burns (Ward, J. Ryan)

Montreal - Ottawa 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Góly: 27. Petry (Pacioretty, Galchenyuk), 28. Lehkonen (Scherbak, Mete), 39. Lehkonen (Plekanec, Gallagher), 57. Plekanec - 23. Hoffman

Viac o téme: Washington Capitals Vegas Golden Knights