Hamšíkov 118. gól pri triumfe Neapola: Trpeli sme, ale nikoho sa nebojíme

Marek Hamšík sa raduje z gólu
Marek Hamšík sa raduje z gólu

BENEVENTO - Slovenský futbalista Marek Hamšík sa strelecky presadil pri víťazstve SSC Neapol na ihrisku Beneventa (2:0) v nedeľňajšom dueli 23. kola najvyššej talianskej súťaže. Kapitán "partenopei" bol krátko po prestávke v 47. min na konci vydarenej akcie, keď mu loptu pekne naservíroval Španiel José Callejón.

Pre 30-ročného Banskobystričana to bol piaty presný zásah v Serie A 2017/2018, skóroval po trojzápasovej odmlke.

Tím spod Vezuva sa zásluhou triumfu opäť dostal na líderskú pozíciu, kde ho na niekoľko hodín po vysokom triumfe nad Sassuolom (7:0) vystriedal majstrovský Juventus Turín.

Hamšík po stretnutí uznal, že Benevento napriek svojmu postaveniu na chvoste ligového poradia spôsobilo Neapolu niekoľko problémov. "V úvode sme trpeli, ale potom sme prelomili zámok krásnym gólom Driesa Mertensa. Keď sme pridali zásah na 2:0, snažili sme sa trochu spomaliť tempo a kontrolovať hru. Takto musíme pokračovať, ale pamätajme si, že Benevento nám chvíľami spôsobilo ťažkosti. Nikoho sa však nebojíme. Musíme sa sústrediť iba na vlastné výsledky," povedal Hamšík pri mikrofóne televíznej stanice Mediaset Premium.

Hamšíkov presný zásah bol jeho 118. súťažný gól v drese Neapola. "Samozrejme, je to príjemné, ale najdôležitejšie bolo víťazstvo," poznamenal slovenský futbalista pre svoj oficiálny web. "Sedemgólové víťazstvo Juventusu sme neriešili. Myslíme iba na seba. Odteraz máme pred sebou iba sobotňajší duel proti Laziu," dodal Hamšík na margo toho, že do zápasu nastupovali po gólovom uragáne najväčšieho konkurenta v boji o titul.


Tagy: Marek Hamšík SSC Neapol

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP/Ciro Fusco; Video: BT Sport

DISKUSIA