Majstrovi českej ligy nepomohli ani tri operácie: S futbalom musí skončiť v 24 rokoch!

Jan Baránek
Jan Baránek

PLZEŇ - Plzeňský obranca Jan Baránek musel v 24 rokoch ukončiť futbalovú kariéru kvôli dlhotrvajúcim problémom s kolenom, ktoré si poranil pred rokom a pol.

Dvojnásobnému majstrovi českej ligy nepomohli ani tri operácie počas jediného roka. "Lekári mi povedali, že ak budem ďalej hrať, tak do dvoch troch rokov by som mohol skončiť s umelým kĺbom. To som nechcel riskovať," povedal Baránek. "Už som sa s tým zmieroval dlhšiu dobu, ako tragédiu to neberiem," dodal. Rodák z Dolného Benešova je odchovancom Baníka Ostrava, v ktorého drese na jeseň 2012 debutoval v lige. V sezóne 2013/14 sa prepracoval medzi opory Baníka a v decembri 2014 prestúpil do Plzne. Aj tam pravidelne nastupoval a v sezóne 2015/16 patril medzi najlepšie stopery v lige. V marci 2015 bol dokonca zvolený najväčším talentom v ankete Futbalista roka. 

Nakročené mal do národného tímu, za ktorý hral v mládežníckych kategóriách. Lenže v septembri 2016 si v pohárovom zápase v Hlučíně privodil zranenie kolena, ktoré si vyžiadalo operáciu. Odvtedy odohral už len dve ligové minúty, jeden zápas v Európskej lige a jeden v pohári. V rovnakom roku podstúpil ešte ďalšie dve operácie, ale problémov sa nezbavil. Počas kariéry odohral 77 ligových zápasov, v ktorých dal osem gólov. Ďalších 12 duelov a tri góly nazbieral v českom pohári a deväť zápasov v európskych pohároch. Zúčastnil sa majstrovstvá Európy do 21 rokov v roku 2015. "Spomienok mám naozaj veľa. Či už to boli začiatky v Baníku Ostrava, účasť na Euro do 21 rokov, dva majstrovské tituly s Plzňou. Tiež som za svoj krátky futbalový život spoznal veľa skvelých ľudí , na ktoré nezabudnem a dúfam, že oni na mňa teraz tiež nezanevrú," povedal Baránek.

 


Tagy: Jan Baránek

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
fcviktoria.cz

DISKUSIA