Olympijský víťaz z Nagana pred súdom: Českej legende hrozí až 10 rokov väzenia!

Roman Čechmánek
Roman Čechmánek

ZLÍN - Niekdajšia česká brankárska hviezda a olympijský víťaz z Nagana Roman Čechmánek (46) vypovedal pred krajským súdom v rodnom Zlíne. Obžaloba ho obviňuje z podvodu, ktorého škoda činí viac ako 15 miliónov českých korún a bývalému gólmanovi Philadelphie, Los Angeles, Vsetína či Třinca hrozí až desať rokov za mrežami!

Čechmánek, ktorý vyhral šesťkrát extraligu, z toho päťkrát so Vsetínom a štyri roky strávil v NHL si zarobil desiatky miliónov korún počas svojej hokejovej kariéry. Potom sa však dostal do problémov podnikaním. Z minipivovaru a reštaurácie v Zlíne chcel vytvoriť rodinnú značku, zavrel však zhruba za rok. Teraz nemalé čiastky dlhuje firmám, ktoré pre neho stavali, ale aj niekoľkým bývalým spoluhráčom, od ktorých si požičiaval. Súd v Zlíne riešil jeho dlžoby, ktoré si neúspešným podnikaním narobil. 

Čechmánka viní obžaloba z podvodu na viac ako 15 miliónov českých korún, ktorého sa mal dopustiť v rokoch 2011 až 2013. Za jeho prečin mu hrozí päť až desať rokov natvrdo vo väzenskej cele. Na zozname ľudí čo mu požičali je aj bývalý útočník St. Louis Petr Čajánek či ďalší český reprezentant Miroslav Blaťák. Tí mu dohromady požičali okolo deväť miliónov.

"Keby som chcel podvádzať, tak nepostupujem transparentne a neručim svojim osobným majetkom, ale založil by som napríklad s.r.o. Keby na mňa nebola vyhlásená insolvencia, nestál by som tu. Vedenie insolvencie insolvenčným správcom považujem za absolútne neprofesionálne. Musel som sledovať, ako mi majetok uteká pomedzi prsty a mizne niekde preč," citoval Čechmánka český deník Deník.cz. 

Ako sa vlastne bývalý český gólman do dlhov namočil? "Nechal si poradiť od zlých ľudí," uviedol brankárov bývalý právnik Petr Bernátek. Obstojí to ale aj na súde?


Tagy: Česko Roman Čechmánek

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky
Foto:
shkhodonin.cz

DISKUSIA