Česko zasiahla tragická smrť počas zápasu: Mladé hokejové srdce dotĺklo na ľadovej ploche

Ján Skácelík
Ján Skácelík

ZLÍN - Mimoriadne tragická udalosť odela do čiernej farby zlínsku PSG Arénu, v ktorej sa odohrával súboj 22. kola Zlínskej amatérskej hokejovej ligy (ZAMHL) medzi Sharks Malenovice a Gladiators Rablina (2:3). Priamo počas zápasu totiž aj napriek enormnej snahe spoluhráčov a záchranárov dotĺklo hokejové srdce dlhoročného hráča Jána Skácelíka (†37). Úmrtie nebolo spôsobené cudzím zavinením a za príčinu smrti bola uvedená zástava srdca. Vedenie českej súťaže následne všetky plánované duely v týždni odvolalo.

K populárnejšiemu hokeju sa Skácelík dostal cez hokejbal, ktorému sa venoval už od šestnástich rokov a zostal mu verný až do smrti. V najvyššej malenovickej hokejbalovej lige odohral dlhých trinásť sezón poväčšine na poste zadáka, rovnako ako tomu bolo aj v hokeji. V Zlínskej amatérskej hokejovej lige (ZAMHL) pobudol 11 sezón, odohral 236 súťažných zápasov a so spoluhráčmi trikrát vybojoval bronz a raz dokonca aj striebro. Niekoľko stretnutí odohral aj v Zlínskej hobby lige a taktiež bol veľkým fanúšikom extraligového Zlína. 

Šport bol u neho jednoznačne číslom jedna. Okrem hokejbalu a hokeju sa angažoval napríklad aj v auto-moto športoch, kde pôsobil dlhé roky ako mechanik rôznych rely špeciálov a v amatérskych pretekoch si niekoľkokrát aj sám sadol za volant. Cudzie mu neboli ani motorky, s partiou kamarátov rád podnikal dobrodružné výpravy na dvojkolesových tátošoch. Práve jeho najväčšia láska sa mu stala aj osudnou, keď priamo na hracej ploche zomrel počas spomínaného duelu v nedožitých 38. rokoch. Po sebe zanechal najbližších - priateľku Romanu a jeden a pol ročnú dcérku Editku. 

"Všetci, ktorí ste ho poznali, spomínajte na neho len v dobrom. On bol totiž tým, kto nikdy nepokazil žiadnu srandu a ľudí okolo seba mal veľmi rád. Hřebíku, měj se tam nahoře dobře. Nikdy na tebe nezapomeneme," uviedol oficiálny web ZAMHL. V Zlíne zriadili jeho priatelia pre pozostalých transparentný účet, na ktorý môže ktokoľvek prispieť, posledná rozlúčka a smútočný obrad s tragicky zosnulým prebehla v pondelok v obradnej sieni zlínskeho krematória. 


Tagy: Ján Skácelík Sharks Malenovice Gladiators Rablina Zlínska amatérska hokejová liga

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky, ahl.cz
Foto:
zlínska amatérska hokejová liga - ahl.cz

DISKUSIA