Mimoriadne úspešný deň pre náš tenis: Celá pätica Slovákov zvládla svoje zápasy!

Lukáš Lacko
Lukáš Lacko

BRATISLAVA - Pozoruhodne vydarený deň v pondelok zažil slovenský mužský tenis. Všetci piati členovia Top 200 svetového rebríčka vo dvojhre zo SR - Lukáš Lacko, Norbert Gombos, Martin Kližan, Andrej Martin a Jozef Kovalík - zvládli svoje zápasy na úrovni ATP World Tour: dvaja už v 1. kole hlavnej singlovej súťaže a traja vo finálovom 2. kole kvalifikácie.

Lacko v 1. kole hlavnej súťaže na tvrdom povrchu v hale v Sofii prekonal Rusa Jevgenija Donského dvakrát 6:4 a v osemfinále bude čeliť úspešnému zo stretnutia kvalifikanta Kovalíka s Radum Albotom z Moldavska, takže do úvahy prichádza derby a istota štvrťfinálového zastúpenia pre Slovensko. Kovalík si vo finále kvalifikácie poradil s Nemcom Oscarom Ottem 6:3, 6:3.

Kližan vo finále kvalifikácie tiež v bulharskej metropole zdolal Taliana Salvatoreho Carusa 1:6, 6:4, 6:3 a jeho súperom bude domáci držiteľ voľnej karty Alexander Donski, až 1529. v počítačovom poradí. Ak Slovák zvládne túto papierovo priechodnú prekážku, vyzve švajčiarskeho trojnásobného grandslamového šampióna Stana Wawrinku nasadeného ako prvého.

Gombos vo finále kvalifikácie na "harde" pod strechou vo francúzskom Montpellieri prevýšil Španiela Ricarda Ojedu-Laru 6:2, 6:2 a v 1. kole "main draw" bude hrať s iným kvalifikantom Carlosom Tabernerom tiež zo Španielska, 190. v systéme. Víťaz otestuje medzi najlepšími šestnástimi voľnou kartou vyzbrojenú francúzsku dvojku "pavúka" Lucasa Pouilleho.

Kvalifikant Martin v 1. kole hlavnej súťaže na antuke v ekvádorskom Quite vyradil Brazílčana Rogéria Dutru Silvu 7:5, 6:4 a pokúsi sa prekvapiť španielsku jednotku tohto podujatia v nadmorskej výške 2850 metrov Pabla Carrena-Bustu.

Súhrn pondelňajších výsledkov slovenských tenistov na turnajoch ATP World Tour 250:

SOFIA (Bul., tvrdý povrch v hale):
Dvojhra - kvalifikácia - 2. kolo (finále):
Martin Kližan (SR-4) - Salvatore Caruso (Tal.-7) 1:6, 6:4, 6:3 za 103 minút


Jozef Kovalík (SR-8) - Oscar Otte (Nem.-3) 6:3, 6:3 za 65 minút
Dvojhra - hlavná súťaž - 1. kolo:
Lukáš Lacko (SR) - Jevgenij Donskoj (Rus.-8) 6:4, 6:4 za 80 minút

MONTPELLIER (Fr., tvrdý povrch v hale):
Dvojhra - kvalifikácia - 2. kolo (finále):
Norbert Gombos (SR-2) - Ricardo Ojeda-Lara (Šp.-6) 6:2, 6:2 za 59 minút

QUITO (Ekv., antuka vonku):
Dvojhra - hlavná súťaž - 1. kolo:
Andrej Martin (SR-2) - Rogério Dutra Silva (Braz.) 7:5, 6:4 za 90 minút


Tagy: Martin Kližan Andrej Martin Jozef Kovalík Norbert Gombos

Zdroj:
SITA
Foto:
atp.com

DISKUSIA