VIDEO Jediný slovenský zástupca KHL pred olympiádou: Ak toto bude fungovať, všetko je možné

Michal Čajkovský
Michal Čajkovský

BRATISLAVA - Olympiáda už klope na dvere a slovenský fanúšik sa teší najmä na hokejový turnaj, na ktorom zabojujú o medailu aj slovenskí reprezentanti. Tých už privítal na pondelňajšom zraze generálny manažér slovenských hokejistov Miroslav Šatan a reprezentačný tréner Craig Ramsay. 25-členný káder tvoria traja brankári, osem obrancov a 14 útočníkov. Zaujímavým faktom je, že Slovensko bude reprezentovať iba jediný zástupca KHL - obranca Avtomobilistu Jekaterinburg Michal Čajkovský. Športky sa ho preto rozhodli vyspovedať.

Dvadsaťpäťročný hokejista sa pred zimným olympijským turnajom pripravoval individuálne, keďže v KHL je výluka práve kvôli olympiáde v Pjongčangu. Rozhodol sa pre HDC tréningové centrum, ktoré si pochvaľoval. "Som veľmi vďačný, že chalani mi dovolili tu trénovať. Bola to dobrá príprava," povedal Športkám a dodal: "Je to dobrá vec pre rozvoj mládeže a všetkých hokejistov."


Fakt, že je jediným hokejistom účinkujúcim v klube z kontinentálnej súťaže, veľmi nerieši. "Nechcem sa k tomu moc vyjadrovať. Musíte sa opýtať tých, ktorí tú nomináciu robili. Ja som rád, že ja som dostal pozvánku a teším sa z toho," prezradil.

Neúčasť hráčov zo zámorskej NHL nevidí tragicky, práve naopak. "Dostanú tak šancu druhí hráči, ktorí majú šancu sa ukázať," myslí si Čajkovský. Na to, aby Slovensko bolo na olympijskom turnaji úspešné, má jednoduchý recept: "Musíme vytvoriť dobrú partiu a zabojovať ako jeden tím, a potom je všetko možné."


Tagy: Michal Čajkovský

Zdroj:
športky
Foto:
Ján Zemiar; Video: Ján Zemiar

DISKUSIA