Slovenská smotánka je bohatšia o ďalšie meno: Višňovský sa stáva hráčskym skautom

Ľubomír Višňovský
Ľubomír Višňovský

BRATISLAVA - Už iba pár dní zostáva do začiatku veľkého hokejového boja medzi štyrmi krajinami. 17. februára sa proti sebe postaví to najlepšie, čo jednotlivé ligy majú. Súboj smotánky Nemecka, Rakúska, Slovenska a Česka môžete sledovať priamo z tribúny v Bratislave. Zaujímavé podujatie All Star Cup 2018 zamestnalo v týchto dňoch naplno aj niekdajšieho skvelého hokejového obrancu Ľubomíra Višňovského.

Každá nominácia je prešpikovaná hviezdnymi menami, ktoré nie sú iba na ľade, ale aj na lavičke. Výber slovenskej Tipsport ligy je zložený s jasným cieľom - dať súperom na bendžo. Aj preto popri hráčoch zaujali miesto v realizačnom tíme také esá ako tréner Ján Filc či generálny manažér Peter Bondra. Spomenúť treba aj Nedvěda, Bednářa, Vladimíra Vůjteka ,Welsera či Kühnhackla. "A to by sme mohli hovoriť ešte o ďalších desiatkach mien samotných hokejistov. Prestáva to byť zábava, všetci chcú vyhrať, a tak musíme na túto skutočnosť opäť reagovať," hovorí riaditeľ Tipsport ligy Richard Lintner.


Vychutnajte si veľkú hokejovú show All Star Cup 2018 naživo priamo v Bratislave. Lístky nájdete TU!


Slovensko rozhodne nechce zaostať, a tak sa z Ľubomíra Višňovského stal na niekoľko dní hráčsky skaut. "Na starosti mám podrobný monitoring všetkých hokejistov - súperových i tých našich. Cieľom je získavať dôležité informácie, ktoré nám dopomôžu v najväčšom súboji okolitých hokejových líg, aký tu kedy bol," usmieva sa Ľubomír Višňovský. A čo všetko sa mu zatiaľ podarilo zistiť? "V DEL vyčnieva z NHL ostrieľaný Keith Aucoin, v nadnárodnej EBEL lige sa obávam výkonu najlepšieho brankára ligy Carrutha Macmillana a z českých hviezd sa pripravíme najmä na 300 gólového Jarda Bednářa."

V posledných rokoch sa uskutočnili ligové exhibície v Nitre a v Poprade. Tá bratislavská má byť výnimočná. "Rozprával som sa s Rišom Lintnerom, môžem potvrdiť, že diváci sa majú na čo tešiť. Niekoľko zaujímavých zápasov, k tomu ešte atraktívna fanzóna a niekoľko prekvapení, o ktorých ešte nemôžem hovoriť. Bude to naozaj hokejová lahôdka," dodáva Ľubomír Višňovský.


Tagy: Ľubomír Višňovský

Zdroj:
športky
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA