Kozák na inšpekcii prípravy u fortunaligistov: Videli až 14 zápasov, toto sú slová trénera

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák a asistent trénera Štefan Tarkovič
Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák a asistent trénera Štefan Tarkovič

BRATISLAVA - Tréneri slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák a Štefan Tarkovič absolvovali v tureckom Beleku "inšpekciu" prípravy fortunaligových klubov. Za desať dní videli až 14 zápasov, informoval oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

"Videli sme v akcii Slovan, Dunajskú Stredu, Trenčín, Senicu a Podbrezovú, v každom tíme sú hráči, o ktorých si ukladáme informácie pre potreby národného tímu," povedal pre futbalsfz.sk asistent Jána Kozáka Štefan Tarkovič. Bonusom pre koučov SR A boli zápasy poľských mužstiev Cracovie Krakov (v kádri má Slovákov Jaroslava Mihálika a Milana Dimuna) a Zaglebie Lubin (Martin Poláček a Ľubomír Guldan), Tarkovič navyše navštívil aj zápas tureckej Süper Lig Trabzonspor – Fenerbahce. "Hoci nehrali Hubočan pre trest, ani Škrtel pre zranenie a Bero bol celý čas na lavičke, mal som možnosť sa s našimi hráčmi stretnúť a rozprávať, to bolo dobré," dodal Tarkovič.

Takáto inšpekcia sa nekonala po prvý raz, "repretréneri" už navštívili slovenské kluby v príprave v Turecku aj v rokoch 2014 a 2015. "Vlani sme absolvovali s ligovým výberom v Emirátoch prípravný kemp a hoci vo dvoch odohraných zápasoch sme dobré výsledky nedosiahli, bol to pre nás výborný zdroj informácií a poznatkov. Stáli sme o rovnakú akciu aj teraz, ale zo známych dôvodov sa výjazd neuskutočnil, preto sme s trénerom Kozákom zvolili inú formu kontaktu a získavania priamych informácií. Vyhodnotili sme si poznatky, získané z minuloročného kempu v Emirátoch, vieme, kam sa sledovaní hráči posunuli vo výkonnosti. Z tohto pohľadu sú pre nás tieto zimné akcie naozaj potrebné," uzavrel Tarkovič.

Slováci najbližšie absolvujú prípravný turnaj v thajskom Bangkoku. Nomináciu na turnaj do Thajska zverejní tréner Kozák 12. alebo 13. marca.


Tagy: Ján Kozák Štefan Tarkovič

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA