FOTO Vlhová na nepoznanie! Kruté podmienky v Pjongčangu zažila na vlastnej koži

Petra Vlhová
Petra Vlhová

PJONGČANG - Športovci a diváci, ktorí sa zúčastnia na piatkovom otváracom ceremoniáli XXIII. zimných olympijských hier, sa musia pripraviť na chladné počasie s teplotami pod bodom mrazu a studený vietor. Svoje o tom vie aj slovenská lyžiarka Petra Vlhová, ktorá si musí pred tuhou zimou špeciálne chrániť tvár.

Slovensko má na blížiacej sa olympiáde veľké medailové ambície, ktoré by mohla naplniť predovšetkým Petra Vlhová alebo Anastasia Kuzminová. Úspešná slalomárska expertka Vlhová sa už aklimatizuje na miestne podmienky, aby mohla na olympiáde podať čo najlepší výkon. Bez ochrany by to však nešlo, zima je príliš silná.


Na sociálnej sieti Instagram pridal jej brat Boris fotku z tréningu, na ktorej by úspešnú slalomárku spoznal iba máloktorý fanúšik. "Dnes krásne slnečno, pocitová teplota -33 stupňov," napísal. Treskúci mráz donútil Vlhovú dať si na tvár tejpy, ktoré ju chránia pred omrzlinami.

 

Dneska krasne slnecno pocitova -33 #ready #pyeongchang2018 #reallycold

Príspevok, ktorý zdieľa Boris Vlha (@borisvlha),

Ako v stredu informovala Štátna meteorologická agentúra Kórejskej republiky, teploty by sa mali pohybovať od -5 do -2 stupňov Celzia. Chladný vietor však zníži pocitovú teplotu pod mínus desať stupňov. V ďalších oblastiach horskej provincie Kangwon, v ktorej leží Pjongčang, by mali teploty klesnúť aj pod -14 stupňov.

Organizátori kvôli obavám z poveternostných podmienok nainštalovali na Olympijskom štadióne, kde sa v piatok odohrá otvárací ceremoniál, veterné štíty. Hovorca Medzinárodného olympijského výboru Mark Adams v tejto súvislosti vyzval športovcov aj divákov, aby sa teplo obliekli. Každý účastník otváracieho ceremoniálu má nárok na ochranný balíček od organizátorov, v ktorom nebude chýbať čiapka, deka, plášť proti zime či ohrievače rúk


Tagy: Petra Vlhová Mark Adams Pjongčang

Zdroj:
športky, SITA, TASR
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA