Legendárny Jágr na ľade opäť exceloval: Kladnu to však na výhru nestačilo

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr

PŘEROV - Jaromír Jágr odohral pri druhom štarte za Kladno v prvej hokejovej lige celý zápas v Přerove a znova bodoval. Asistenciou však porážku 1:2 neodvrátil. Rovnako ako v sobotu proti Benátkam nad Jizerou štyridsaťpäťročná legenda vypredala štadión.

Jágr na začiatku minulého týždňa ukončil angažmán v Calgary a vrátil sa z NHL domov. Návrat do kladenského dresu pred štyrmi dňami ozdobil troma nahrávkami pri výhre proti Benátkam v Liberci 7:2.

V Přerove bol dnes vyhlásený najlepším hráčom hosťujúceho tímu. V 56. minúte asistoval pri góle Adama Kubíka, vyrovnať sa však Rytierom už nepodarilo ani pri takmer dvojminútovej hre bez brankára.

Hviezdneho útočníka, ktorý za osem dní oslávi 46. narodeniny, uvítal pri vstupe na ľad veľký aplauz. Znovu nastúpil na pravej strane prvej útočnej rady s Kubíkom a Patrikom Machačom. Táto trojica strávila na ľade najviac času a vytvárala si v útočnom pásme prevahu.

"Přerov hral výborne, tvrdo, dobre napádali do tela. Bolo ťažké sa presadiť. Boli sme krok pozadu. Naša reakcia boli pomalšia, na tom musíme popracovať a hrať viac pospolu," poznamenal Jágr.

"Po dnešnej prehre môžeme v play off stratiť výhodu domáceho prostredia. Ale stále to máme vo svojich rukách. Máme doma menšie ihrisko, na ktoré sme zvyknutí. Tu to bolo letisko. Bude to pre mňa ťažké, to som spoznal hneď po prvom zápase," priznal Jágr.


Tagy: Jaromír Jágr HC Rytíři Kladno

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
rytirikladno.cz/Bohumil Kučera

DISKUSIA