Barteková otvorene o novej funkcii: Nebolo to pre mňa ľahké obdobie, ale...

Danka Barteková
Danka Barteková

PJONGČANG - Danka Barteková má mimoriadne vyťažené pracovné obdobie, váhala prijať nové funkcie v olympijskom hnutí, ale prijala ich rada a ďakuje za dôveru. Predovšetkým samotným kolegom-športovcom, ktorí ju v dejisku zimnej olympiády v Pjongčangu zvolili za podpredsedníčku Komisie športovcov Medzinárodného olympijského výboru (MOV).

Slovenská strelkyňa sa stala aj členkou Etickej komisie MOV. Túto funkciu bude ako reprezentantka športovcov zastávať do OH 2020 v Tokiu. O post "druhej ženy" komisie športovcov sa uchádzala po odstúpení bývalého francúzskeho vodného slalomára Tonyho Estangueta. Ten zostal členom komisie do roku 2020, ale chce sa prioritne venovať prípravám OH 2024 v Paríži.


"Nebolo to pre mňa ľahké obdobie. Neprišlo to vo vhodnom čase, ale je to len raz za dva roky a po dlhom zvažovaní som sa rozhodla využiť dôveru športovcov v moju integritu. Čo sa týka etickej komisie, tiež si to veľmi vážim. Mojou hlavnou úlohou bude dodržiavanie pravidiel a fair play," zdôraznila Barteková na štvrtkovej tlačovej konferencii v Slovenskom dome v Kangnungu.


Tagy: Danka Barteková ZOH 2018 Pjongčang

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/Martin Baumann

DISKUSIA