Rusi stále čakajú na odvolací verdikt: Veria, že športovci budú očistení

Ilustračné foto
Ilustračné foto

PJONGČANG - Športový arbitrážny súd (CAS) v piatok oznámi verdikt v prípade 45 ruských športovcov. Tí sa obrátili na súd v snahe zúčastniť sa na zimných olympijských hrách v Pjongčangu.

CAS chce výsledky oznámiť v deň otvorenia ZOH v Pjongčangu o 11.00 miestneho času (03.00 h SEČ). "Sme nedočkaví pred rozhodnutím CAS," uviedol hovorca Kremľa Dmitrij Peskov pre štátnu agentúru TASS a dodal: "Rozhodnutie CAS by sa malo držať verdiktu, po ktorom boli naši športovci očistení. Naši experti sú v úzkom kontakte s MOV."


Rusi, ktorí na uplynulých ZOH v Soči ovládli medailový rebríček krajín, nemajú tentokrát veľké oči. "V minulých rokoch sme mali medailové ciele, ale vzhľadom na posledný vývoj sme tentokrát neplánovali, koľko kovov chceme získať," uviedol šéf ruskej olympijskej delegácie Stanislav Pozdnjakov. 

V utorok sa na súd obrátilo najskôr 32 športovcov, potom ďalších pätnásť, pričom dvaja žiadali štart na ZOH v pozícii trénerov. Všetkým CAS minulý týždeň úplne zrušil doživotné olympijské tresty po preskúmaní výsledkov dopingového škandálu na ZOH 2014 v Soči. Medzinárodný olympijský výbor (MOV) však týchto športovcov odmietol pozvať do Pjongčangu.


Tagy: Rusko ZOH 2018 Pjongčang

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Charlie Riedel

DISKUSIA