Odhalený ďalší zverský čin: Svetová šampiónka odkryla pravú tvár svojho trénera

Američanka Ariana Kukorsová (uprostred) si na MS v Ríme 27. júla 2009  vyplávala zlatú medailu na 200 m polohové pretekyAmeričanka Ariana Kukorsová (uprostred) si na MS v Ríme 27. júla 2009 vyplávala zlatú medailu na 200 m polohové preteky Zdroj: TASR/AP

SEATTLE - Vyšetrovatelia prehľadali dom bývalého trénera plaveckého olympijského tímu USA Seana Hutchisona v Seattli v súvislosti s podozreniami, že sexuálne zneužíval a explicitne fotografoval mladistvú olympijskú plavkyňu.

Vyšetrovatelia útvaru zabezpečenia vnútornej bezpečnosti spolu s políciou v štáte Washington zaistili pri tom elektronické zariadenia, ktoré by mali poskytnúť dôkazy vo veci. Štyridsaťšesťročný Hutchison je obviňovaný za to, že urobil nahé fotky plavkyne Ariany Kukorsovej, keď mala 17 rokov.

Príslušné orgány začali konať vo veci 30. januára tohto roku, keď dostali správu od Kukorsovej na základe súdnych dokumentov. Tá v stredu v stanovisku uviedla, že šla na políciu, aby vypovedala o sexuálnych útokoch Hutchisona počas tripov a v bazéne počas tréningového procesu v Seattli. Vyšetrovateľom povedal, že Hutchison využíval svoju pozíciu ako jej dlhoročný kouč, aby ju vystavil sexuálnym útokom. Podľa nej sa náznaky objavili, keď mala 13 a menovaný sa stal jej trénerom, pričom sexuálne útoky na ňu sa začali v šestnástich rokoch.

Kukorsová je svetová šampiónka z MS 2009 na 200 m polohové preteky, na olympiáde 2012 obsadila 5. miesto. Hutchison, ktorý bol asistentom trénera v plaveckom olympijskom tíme USA v roku 2008, na stredajšie vyhlásenie plavkyne bezprostredne nereagoval.

Viac o téme: Ariana Kukorsová Sean Hutchinson
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články