Futbalová Senica túži po záchrane: Trénerský post Hudeca preberie holandský kouč!

Kouč Senice Ladislav Hudec
Kouč Senice Ladislav Hudec

SENICA - Ladislav Hudec už nie je trénerom FK Senica, mužstva, ktoré figuruje po jesenných 19 odohraných kolách najvyššej slovenskej súťaže na poslednom 12. mieste s 11 bodmi (bilancia: 2 - 5 - 12, skóre 16:39). Skúseného 61-ročného kouča, ktorý však zostáva v tíme zo Záhoria a bude pracovať v manažmente klubu, nahradí Ton Caanen. Päťdesiatjedenročný Holanďan (nar. 18. marca 1966) je od štvrtka novým šéfom realizačného tímu. Informuje o tom oficiálna internetová stránka FK Senica.

Ladislav Hudec si opätovne sadol na lavičku senického klubu v septembri 2017, nahradil vtedy Ivana Vrabca. Mužstvo viedol od 8. kola Fortuna ligy a začal aj so zimnou prípravou, desať dní pred štartom jarnej časti Fortuna ligy však ako tréner pri mužstve končí. Ako je známe, senický klub uzatvoril v decembri dohodu s venezuelským sponzorom do konca sezóny 2017/2018 s možnosťou predĺženia spolupráce.

"Počnúc dnešným dňom sa mení organizácia nášho klubu. Ladislav Hudec bude pracovať v manažmente klubu. Od dňa príchodu nového investora tréner Hudec informoval zástupcu sponzorov pána Caanena, že sa zaujíma v klube o pozíciu v manažmente. Po dvoch mesiacoch sa vedenie klubu dohodlo, že dajú trénerovi Hudecovi príležitosť v novom projekte pracovať v manažérskych štruktúrach FK Senica. Šéfom realizačného tímu sa stáva Ton Caanen, ostatné pozície zostávajú nezmenené," informuje oficiálny web FK Senica, ktorý cituje aj slová Ladislava Hudeca: "Som rád, že mi dal klub príležitosť vo funkcii, o ktorej sme sa vždy rozprávali."

Aktualizovaný prehľad zmien na poste hlavného trénera v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži Fortuna lige počas sezóny 2017/2018:

FK Senica
Ivan Vrabec (skončil po 7. kole) - Ladislav Hudec (od 8. kola)
Ladislav Hudec (skončil po 19. kole) - Ton Caanen (od 20. kola)

AS Trenčín
Martin Ševela (skončil po 7. kole) - Roman Marčok (od 8. kola)
Roman Marčok (skončil po 19. kole) - Vladimír Cifranič (od 20. kola)

FK Železiarne Podbrezová
Karol Praženica (skončil po 8. kole) - Marek Fabuľa (od 9. kola)

1. FC Tatran Prešov
Miroslav Jantek (skončil po 10. kole) - Stanislav Baran a Pavol Mlynár (dočasne poverení od 11. kola)
Stanislav Baran a Pavol Mlynár (skončili po 11. kole) - Sergij Kovalec (od 12. kola)
Sergij Kovalec (skončil po 18. kole) - ???

ŠK Slovan Bratislava
Ivan Vukomanovič (skončil po 14. kole) - Martin Ševela (od 15. kola)


Tagy: FK Senica Ladislav Hudec Ton Caanen

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA