VIDEO Kližan poriadne potrápil trojnásobného grandslamového šampióna: Bol to náročný zápas

Martin Kližan Wawrinku poriadne potrápilMartin Kližan Wawrinku poriadne potrápil Zdroj: TASR - BTA

SOFIA - Slovenský tenista Martin Kližan vypadol na turnaji ATP v Sofii v osemfinále dvojhry. Vo štvrtkovom súboji nestačil na najvyššie nasadeného hráča Stana Wawrinku, ktorému podľahol v troch setoch za dve hodiny 6:4, 2:6 a 3:6. Kližan tak prehral aj tretí vzájomný zápas so švajčiarskym tenistom.

Kližan v prvom sete zaskočil turnajovú jednotku aktívnou hrou. Obaja hráči si držali servis až do siedmeho gemu, v ktorom slovenský tenista brejkol súpera a ujal sa vedenia. To si už udržal, v desiatej hre premenil svoj druhý setbal a uchmatol prvý set v pomere 6:4. V tom druhom sa favorizovaný švajčiarsky tenista herne chytil, v úvode odvrátil pri svojom podaní dva brejkbaly, čo ho nakoplo a od toho času dominoval na kurte. Napokon získal set jednoznačne 6:2. V tom rozhodujúcom nedokázal Kližan nájsť účinnú zbraň na rozbehnutého súpera. Za stavu 1:1 získal Wawrinka tri gemy za sebou a náskok si už v pohode kontroloval. V deviatom geme premenil hneď svoj prvý mečbal. Vo štvrťfinále narazí na šiesteho nasadeného Srba Viktora Troického.

Martin Kližan Wawrinku poriadne Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR - BTA

"Bol to náročný zápas, presne taký som však očakával. Snažil som sa sústrediť na svoju hru. Od druhého setu som sa začal lepšie hýbať na dvorci a hral viac agresívne. Je to pre mňa cenné víťazstvo," povedal v prvom interview priamo na kurte Wawrinka, ktorý sa iba v januári vrátil do súťažného kolotoča po pauze zavinenej zranením.

Kližan si v 1. kole v Sofii poradil v pozícii kvalifikanta s Moldavcom Raduom Albotom 6:3, 6:3. Bolo to pre neho prvé víťazstvo v hlavnej súťaži turnaja na okruhu ATP po deviatich mesiacoch.

Stan Wawrinka (Švaj.-1) - Martin Kližan (SR) 4:6, 6:2, 6:3 za 120 minút

Viac o téme: Martin Kližan Stan Wawrinka ATP World Tour 250 Diema Xtra Sofia Open