VIDEO Coutinho strelil premiérový gól za Barcelonu: Messiho družinu čaká boj o obhajobu prvenstva

Lionel Messi v zovretí hráčov ValencieLionel Messi v zovretí hráčov Valencie Zdroj: SITA/AP - Alberto Saiz

MADRID - Futbalisti FC Barcelona ako obhajcovia prvenstva prenikli do finále Španielskeho pohára - Copa del Rey 2017/2018. Zverenci Ernesta Valverdeho zvíťazili 2:0 na pôde FC Valencia vo štvrtkovej odvete semifinále, v prvom meraní síl triumfovali "blaugranas" 1:0. Finálovým protivníkom FC Barcelona je FC Sevilla.

Zverenci Ernesta Valverdeho zvíťazili 2:0 na pôde FC Valencia vo štvrtkovej odvete semifinále, v prvom meraní síl triumfovali "blaugranas" 1:0. Premiérového gólu v drese Blaugranas sa dočkala brazílska posila Philippe Coutinho, ktorý v 49. minúte zužitkoval prihrávku Luisa Suáreza a otvoril skóre zápasu, druhý gól hostí pridal v 82. minúte Ivan Rakitič. Finálovým protivníkom FC Barcelona je FC Sevilla.

Valencia - Barcelona 0:2 (0:0)
Góly: 49. Coutinho, 82. Rakitič, prvý zápas 0:1.
Barcelona sa vo finále stretne 21. apríla sa Sevillou.

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona CF Valencia Philippe Coutinho Copa del Rey 2018
  • Zdroj: SITA, ČTK, športky