Číňania sa nevzdávajú sna o príchode hviezdneho Messiho: Týmto spôsobom ho chcú presvedčiť

Lionel Messi a jeho gólové oslavyLionel Messi a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA

LANG-FANG - Čínsky futbalový klub Che-pej China Fortune má údajne plán, ako zlanáriť do svojich služieb argentínskeho útočníka Lionela Messiho. Výstupná klauzula 30-ročného rodáka z Rosaria, ktorá činí 700 miliónov eur, pre Číňanov nepredstavuje problém. Oveľa zložitejšie však bude presvedčiť Messiho, aby sa rozhodol prestúpiť na Ďaleký východ. Funkcionári klubu z mesta Lang-fang už zdanlivo podnikli kroky, ako to docieliť.

Už minulý rok v lete Che-pej China Fortune ponúkol Messimu zmenu dresu. Predstavitelia tohto klubu mu vtedy ponúkli astronomickú gážu 2 milióny eur týždenne. Ani táto cifra však Messiho nepresvedčila. Číňania si preto povedali, že na to pôjdu inak. Ku kanonierovi Ezequielovi Lavezzimu v januári získali ďalšieho Argentínčana Javiera Mascherana. Obaja patria medzi dobrých priateľov opory FC Barcelona a čínsky klub ich chce použiť pri presviedčaní Messiho. Navyše, trénerom mužstva je krajan spomenutej trojice Manuel Pellegrini.

Kapitán argentínskej reprezentácie Messi prednedávnom naznačil, že ak by mal odísť z Barcelony, uvítal by pôsobenie v novom klube Davida Beckhama sídliacom v Miami, ktorý by mal pribudnúť na mapu Major League Soccer v roku 2020. Informácie zverejnil napríklad anglický web express.co.uk.

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona Che-pej China Fortune
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články