FOTO Na zahájení pobavili dvojníci Kima a Trumpa: My vychádzame skvele!

Otvárací ceremoniál ZOH 2018 v Pjongčangu
Otvárací ceremoniál ZOH 2018 v Pjongčangu

PJONGČANG - Dvojníci amerického prezidenta Donalda Trumpa a severokórejského vodcu Kim Čong-una vzbudili značné pozdvihnutie počas otváracieho ceremoniálu olympijských hier v Pjongčangu. Keď sa spolu objavili na tribúne, rýchlo zasiahla bezpečnostná služba a odviedla ich preč. Aj v zákulisí si však nesúrodú dvojicu rada návštevníkov s pobavením fotila a nakrúcala.

"My spolu vychádzame skvele," povedal agentúre Reuters Kimov dvojník. Obaja skutoční štátnici si pritom cez médiá často vymieňajú urážky.

"Chceli sme tu všetky prekvapiť a priniesť svetu mier. A oni nás vyženú zo štadióna, to je naozaj nefér," dodal muž prezlečený za severokórejského diktátora. "Rád by som vedel, či takto budú zaobchádzať aj s mojou sestrou?" dodal.

 

 

 

Kimova sestra Kim Jo-Čong sa v Pjongčangu zúčastnila slávnostného zahájenia hier, ceremoniál sledovala z VIP lóže. Za americkú stranu bol na mieste viceprezident Mike Pence.

Domáci juhokórejskí športovci prišli na štadión spoločne s reprezentantmi KĽDR pod vlajkou symbolizujúcou zjednotenie Kórejského polostrova. Posledná členka štafety s olympijským ohňom krasokorčuliarka Kim Ju-na potom prevzala pochodeň od dvoch hokejistiek, juhokórejskej a severokórejskej členky spoločného národného tímu, ktorý bude v Pjongčangu hrať.


Tagy: Kim Čong-un Pjongčang Donald Trump

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP

DISKUSIA