VIDEO Tatar nebodoval, Sekera so zranením: Skvelý Halák, Islanders predviedli famózny obrat

Jaroslav HalákJaroslav Halák Zdroj: SITA/AP Photo/Kathy Willens

NEW YORK - Hokejisti New Yorku Islanders zdolali v noci na sobotu v zámorskej NHL na domácom ľade Detroit v gólovej prestrelke 7:6 po predĺžení.

Slovenský hokejový gólman Jaroslav Halák pomohol New Yorku Islanders k triumfu na domácom ľade nad Detroitom Red Wings s Tomášom Tatarom v zostave 7:6 po predĺžení v piatkovom stretnutí severoamerickej NHL. V bránke "ostrovanov" dostal príležitosť od začiatku zápasu Nemec Thomas Greiss, ale v 50. min ho za stavu 2:5 vystriedal bratislavský rodák. Halák zastavil 6 zo 7 zvyšných streleckých pokusov súpera a prispel tak k nevídanému obratu. Jeho spoluhráči strelili štyri góly v priebehu štyroch minút v dlhej presilovej hre pri väčšom treste Tylera Bertuzziho za sekanie a dostali sa do vedenia. Dvadsaťdeväť sekúnd pred tretím klaksónom zachránil aspoň bod pred Red Wings Mike Green. Triumf Islanders v predĺžení stanovil zavŕšením hetriku Brock Nelson. Tatar v drese "červených krídel" odohral 16:09 min.

Hokejisti Islanders strelili štyri góly počas jedného predĺženia vôbec prvýkrát v histórii. "Bol to zápas ako na horskej dráhe s veľkým množstvom emócii," okomentoval podľa nhl.com útočník víťazného tímu Mathew Barzal. "Nemôžeme sa nechať vylúčiť v takejto fáze zápasu. Bolo to úplne zbytočné oplácanie," soptil kouč Detroitu Jeff Blashill. "Ľutujem to, ale nemyslím si, že by to bol faul na 5-minútový trest," kajal sa Bertuzzi.

Andrej Sekera po zásahu pukom do tváre nedohral neúspešné stretnutie Edmontonu Oilers s Anaheimom Ducks (2:3). Slovenský bek stihol absolvovať iba 3:30 min a do štatistík si pripísal mínusový bod - pri úvodnom góle zrazil strelu Hampusa Lindholma za chrbát svojho brankára Cama Talbota. Kanadský gólman kryl 31 z 34 pokusov súpera, jeho náprotivok John Gibson zneškodnil 30 z 32 striel hráčov Oilers.

Marko Daňo a jeho tím Winnipeg Jets podľahli pred vlastnými priaznivcami St Louis Blues 2:5. Daňo bol na ľade necelých 6 minút a prezentoval sa jedným "bodyčekom". Jets neuspeli po dvoch víťazných dueloch a prišli o osemzápasovú bodovú sériu. Do zostavy Winnipegu sa po zranení a 16-zápasovej absencii vrátil hviezdny útočník Mark Scheifele a odohral 23:32 min, nebodoval. Dva góly v drese víťazného tímu strelil Vladimir Tarasenko. "Vo štvrtok pri triumfe v Colorade i teraz sme podali veľmi dobrý výkon. V aréne Winnipegu sa hrá veľmi ťažko a sme veľmi radi, že sme zvíťazili," uviedol 26-ročný ruský krídelník.

Marián Gáborík za Los Angeles Kings a Marek Hrivík za Calgary Flames nehrali.

New York Islanders - Detroit 7:6 po predĺžení (0:3, 1:0, 5:3 - 1:0)
Góly: 30. Eberle (Barzal), 44. B. Nelson (Hickey, Pelech), 55. B. Nelson (Barzal), 56. A. Lee (Josh Bailey), 57. Leddy (Tavares, Leddy), 59. Josh Bailey (Tavares), 64. B. Nelson (Barzal) - 3. Mantha (Zetterberg, Kronwall), 6. Frk (Tyler Bertuzzi), 15. Zetterberg (Nyquist, Green), 48. Helm (Abdelkader, Nielsen), 50. Kronwall (Zetterberg, Nyquist), 60. Zetterberg (D. Larkin)
Jaroslav Halák (NY Islanders) chytal od 50. min, absolvoval 13:21 min a zneškodnil 6 zo 7 striel hostí (85,70% úspešnosť zákrokov)
Tomáš Tatar (Detroit) 16:09 min

New York Rangers - Calgary 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
Góly: 8. K. Hayes (DeAngelo, Desharnais), 32. Grabner (J. T. Miller, K. Hayes), 47. Rick Nash (Holden, Zuccarello), 53. Zibanejad (J. T. Miller, Skjei) - 19. Kulak (Ferland, J. Gaudreau), 33. Lazar (Lomberg, Stajan), 39. M. Tkachuk (D. Hamilton, Brodie)

Washington - Columbus 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)
Góly: 6. Carlson (Kuzněcov, J. Vrána), 20. Kuznecov (Eller, Niskanen), 25. Beagle (Smith-Pelly, Stephenson), 27. Eller (Oshie) - 7. Dubois, 21. Panarin (S. Jones)

Carolina - Vancouver 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)
Góly: 1. Pesce (J. Staal, Aho), 15. Di Giuseppe (E. Lindholm, Hanifin), 20. Aho (Slavin, Pesce), 48. J. Williams (Skinner) - 24. Del Zotto (Biega, Bärtschi)

Florida - Los Angeles 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Góly: 12. Ekblad (Malgin, Matheson) - 24. N. Shore (Forbort, Andreoff), 37. Brodzinski (Forbort), 41. Kopitar (Iafallo, Forbort)

Winnipeg - St. Louis 2:5 (0:0, 1:3, 1:2)
Góly: 38. Connor (Roslovic), 52. Laine (Connor, Wheeler) - 25. Tarasenko (B. Schenn), 31. Berglund (Bortuzzo, Schwartz), 32. A. Steen (Pietrangelo), 53. Tarasenko (Bouwmeester), 60. Schwartz
Marko Daňo (Winnipeg) 5:59 min, 1 "hit"

Dallas - Pittsburgh 4:3 po sam. nájazdoch (1:2, 0:0, 2:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 18. Seguin (Jamie Benn, Heatherington), 43. J. Klingberg (A. Radulov, Jamie Benn), 47. Hamhuis (Pateryn, Jamie Benn), rozhod. sam. nájazd: Seguin - 10. Sheahan (Aston-Reese, Cole), 11. Hagelin, 59. J. Schultz (Malkin, Letang)

Anaheim - Edmonton 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Góly: 3. Lindholm, 36. Perry (Getzlaf), 44. Kesler (H. Lindholm, Cogliano) - 37. Slepyšev, 55. Russell (McDavid, Maroon)
Andrej Sekera (Edmonton) 3:30 min, -1

Viac o téme: Andrej Sekera Jaroslav Halák Tomáš Tatar