Jágr sa predstavil domácim fanúšikom: Kladno však výhru nevidelo

Jaromír JágrJaromír Jágr Zdroj: rytirikladno.cz/Bohumil Kučera

KLADNO - Prvé vystúpenie Jaromíra Jágra na domácom ľade po návrate z Calgary sledovalo vypredané hľadisko, ale fanúšikovia Kladna museli stráviť prehru s Litoměřicami 1:4. Kladniansky ČEZ štadión sa úplne zaplnil prvýkrát po piatich rokoch a štyroch mesiacoch. Druhý najproduktívnejší hráč histórie NHL po príchode zo zámoria zohrával tretí duel.

Predtým hral pred týždňom v Liberci proti Benátkam nad Jizerou (7:2) a v stredu v Přerove (1:2). "Návratu kráľa" predchádzal ceremoniál, pri ktorom zaplnený štadión pre 5200 divákov sledoval na kocke nad ľadom fragmenty z Jágrovej bohatej kariéry s úspechmi v NHL a národnom tíme aj predošlých štartov v kladnianskom drese. Na ľade hrajúcu legendu s číslom 68 privítali fanúšikovia ováciami postojačky. Mnohí z nich si nenechali ujsť už predzápasové rozkorčuľovanie.

"Samozrejme to nedopadlo dobre pre našich divákov ani pre nás. Za to sa im ospravedlňujeme. Posledné zápasy nehráme moc dobre. Začalo to už proti Ústí, kde sme prehrali 0:6, a od tej doby sme v nejakom kŕči," povedal novinárom Jágr .

"Chcel by som poďakovať všetkým ľuďom, ktorí sa na tej slávnosti pred zápasom podieľali. Aj keď som väčšinu nevidel a bol som v kabíne, tak dúfam, že sa to podarilo. Na druhej strane výkon bol hrozivý a musíme sa z toho nejakým spôsobom dostať," doplnil.

Jaromír Jágr Galéria fotiek (6) Zdroj: rytirikladno.cz/Bohumil Kučera

Do zápasu Jágr, ktorý vo štvrtok oslávi 46. narodeniny, nastúpil v prvej formácii s Adamom Kubíkom a Miloslavom Hořavom mladším. Na ľade strávil 18 minút a 43 sekúnd a päťkrát vystrelil na bránku. Najväčšiu šancu mal v 22. minúte pri presilovej hre za stavu 0: 2, ale stroskotal na brankárovi Jakubovi Škárkovi.

Viac o téme: Jaromír Jágr HC Rytíři Kladno