Slovenky v posledných sekundách rozhodli o triumfe v Čiernej Hore

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR

PODGORICA - Basketbalistky Slovenska zvíťazili v Podgorici nad hráčkami Čiernej Hory 73:72 v sobotňajšom stretnutí A-skupiny kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2019 do Srbska a Lotyšska. O triumfe zvereniek Petra Kováčika rozhodla 5 sekúnd pred koncom trojkou Sabína Oroszová. Slovensko je v tabuľke "áčka" na treťom mieste o skóre za Čiernou Horou a Bosnou a Hercegovinou. Práve tá bude najbližším súperom SR - v stredu od 18.00 h v Ružomberku.

V súlade s predpokladmi domáce začali aktívnejšie a po prvej štvrtine viedli o 12 bodov. Potom však zabrala slovenská obrana a v druhej 10-minútovke dovolila Čiernohorkám nastrieľať iba šesť bodov. Naopak, skvelou sériou 18 bodov otočili Kováčikove zverenky stav na 35:29. V druhom polčase sa domácim podarilo vyrovnať. Štvrtá štvrtina priniesla drámu. Dve a pol minúty pred koncom Slovenky viedli o 5 bodov, Čiernohorky však dvoma premenenými trestnými hodmi vyrovnali a minútu pred záverečnou sirénou viedli o dva body. O triumfe hostiek päť sekúnd pred koncom rozhodla trojkou Sabína Oroszová.