VIDEO Hrozivé chvíle slovenského sánkára: Ninis po chybe takmer vyletel z trate!

Slovenský sánkar Jozef Ninis v Pjongčangu
Slovenský sánkar Jozef Ninis v Pjongčangu

PJONGČANG - Slovenský sánkarský reprezentant Jozef Ninis prišiel o veľkú šancu dosiahnuť životný úspech na XXIII. zimných olympijských hrách v juhokórejskom Pjongčangu. Rodák z Čadce predviedol v úvodnej zo štyroch súťažných jázd pretekov jednotlivcov 7. najlepší výkon, v druhej sa však nevyhol zaváhaniu, pre ktoré dosiahol až 37. čas. V súčte je po polovici pretekov na 28. priečke s odstupom 2,548 s na najrýchlejšieho.

Tridsaťšesťročný Ninis, ktorý štartuje už na štvrtých ZOH v kariére, však stále môže zaútočiť na svoje doterajšie maximum - 20. priečku zo ZOH 2014 v Soči.

 

Druhému Slovákovi a debutantovi pod piatimi kruhmi Jakubovi Šimoňákovi patrí po sobote 35. post (+5,115) v 40-člennom štartovom poli. Po prvej jazde bol vinou zaváhania až 38., v druhej dosiahol 30. najlepší výkon, a tak sa posunul vo výsledkovej listine o tri miesta vyššie.

Na čele priebežného poradia je favorizovaný Felix Loch. Nemecký obhajca zlata spred štyroch rokov sa na líderskú pozíciu vyšvihol najrýchlejšou druhou jazdou, keď z 1. miesta odsunul za seba Rakúšana Davida Gleirschera (+0,188). Tretí je zástupca Olympijských športovcov z Ruska Roman Repilov (+0,217).

Vyvrcholenie pretekov mužov je na programe v nedeľu 11. februára, keď sa v tretej a štvrtej jazde rozhodne o držiteľoch medailí.


Tagy: Jozef Ninis

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA