Famózny Volko v Linzi druhý: Na 60 m zdolal aj dvoch Jamajčanov

Šprintér Ján Volko po návrate zo 16. majstrovstiev sveta v atletike v LondýneŠprintér Ján Volko po návrate zo 16. majstrovstiev sveta v atletike v Londýne Zdroj: TASR

LINZ - Halový vicemajster Európy v behu na 60 m Ján Volko (BK HNTN Breatislava) obsadil na míting Gugl v rakúskom Linzi, ktorý bol jeho piata tohtoročná súťaž, vo finále druhú priečku časom 6,63 sekundy a vyrovnal svoje tohtosezónne maximum z Czech Indoor Gala 2018 v Ostrave. Slovenského rekordéra zdolal jedine Čech Zdeňek Stromšík, ktorý si zlepšil osobné maximum na 6,60.

Dvadsaťjedenročný Volko však TipsArene v Linzi získal skalpy dvoch Jamajčanov: tretí o stotinku za ním skončil Emre Barnes, ktorý už reprezentuje Turecko a štvrtý za 6,68 bol Ryan Shields, ktorý má na šesťdesiatke osobák 6,56.

„Musím ešte trochu popracovať na zlepšení štartu a bude to dobré. V rozbehu mi vyšiel výborne, vo finále to bolo už o čosi slabšie, ale mal som dosť síl v závere,“ citovala internetová stránka Slovenského atletického zväzu Jána Volka. Slovenský Atlét roka 2017 zabehol vo finále svoj tretí najlepší v kariére, rýchlejší bol len vo finále (6,58)a semifinále (6,62) na halových ME 2017 v Belehrade. Zverenec trénerského dua Naďa Bendová - Róbert Kresťanko bol v Linzi najrýchlejší v rozbehoch, vyhral druhý za 6,64.

Viac o téme: Ján Volko