Zahájenie olympiády sprevádzal aj smútok: Zomrel austrálsky oštepársky rekordér (†33)

Austrálsky rekordér Jarrod Bannister so zlatom z Commonwealth Games v New Delphi (2010)
Austrálsky rekordér Jarrod Bannister so zlatom z Commonwealth Games v New Delphi (2010)

SYDNEY - Austrálsky oštepár Jarrod Bannister zomrel vo veku 33 rokov v Holandsku, kde žil a trénoval. Oznámila mi to Austrálska atletická federácia (Athletics Australia) s dôvetkom, že jeho smrť nesprevádzali žiadne podozrivé okolnosti.

Bannister vyhral v roku 2010 Hry Commonwealthu a na olympijských hrách v Pekingu v roku 2008 obsadil vo finále 6. miesto. Jeho osobným rekordom bolo 89,02 m, ktorý stanovil v roku 2008 v Brisbane, pričom tento výkon zostáva austrálskym rekordom.

Bannisterovými poslednými veľkými úspešnými pretekmi boli majstrovstvá sveta v atletike v roku 2011 v Kórejskej republike, kde vo finále oštepu skončil na 7. priečke. V roku 2013 dostal trest zákazu činnosti na 20 mesiacov od antidopingových inštitúcií, keď trikrát neuviedol miesto pobytu pre testovanie.

"V mene celej austrálskej atletiky posielam najhlbšiu sústrasť Jarrodovej rodine a priateľom. Zároveň prosím atlétov, aby sa v tejto náročnej dobe navzájom podporovali," uviedol šéf austrálskej atletiky Darren Gocher. 


Tagy: Jarrod Bannister

Zdroj:
TASR, SITA, športky
Foto:
AFP - MANAN VATSYAYANA; Video: Youtube

DISKUSIA