VIDEO Duel sa zmenil na šou jediného muža: Má špeciálny talent, je to skutočná legenda!

Štvorgólový Sergio Agüero sa stal hviezdou zápasuŠtvorgólový Sergio Agüero sa stal hviezdou zápasu Zdroj: SITA/AP - Rui Vieira

MANCHESTER - "One man show" predviedol futbalista Manchestru City Sergio Agüero v sobotňajšom zápase 27. kola anglickej Premier League proti Leicestru City (5:1). Po polčasovej remíze 1:1 zabezpečil argentínsky útočník štyrmi gólmi v druhom dejstve svojmu tímu pohodlné víťazstvo.

Skóre otvoril po troch minútach od úvodného hvizdu domáci Raheem Sterling, na ktorého presný zásah odpovedal v 25. minúte útočník "líšok" Jamie Vardy. Hneď na začiatku druhej časti hry sa dostal k slovu 29-ročný Agüero a dvoma gólmi v úvodných ôsmich minútach dostal "Citizens" do vedenia 3:1. Ďalší gól pridal v 77. minúte a skóre stretnutia uzavrel v úplnom závere krásnou strelou spoza 16-ky, keď strelil svoj štvrtý gól v zápase a 21. v prebiehajúcej sezóne anglickej ligy. "Je to skutočná legenda klubu. Sergio má špeciálny talent. Sme radi, že ho máme, pretože potrebujeme jeho góly," povedal po zápase podľa agentúry AP tréner Manchestru City Pep Guardiola.

Štvorgólový Sergio Agüero sa Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP - Rui Vieira

Do zostavy Leicestru sa vrátil po dvojzápasovej absencii Alžírčan Riyad Mahrez, ktorého tréner "líšok" Claude Puel nenominoval na predchádzajúce zápasy, pretože si podľa jeho slov potreboval "vyčistiť hlavu". Mahrez odohral záverečnú pol hodinu. "Dostali sme góly v najnevhodnejšom čase, na začiatku oboch polčasov. Proti City sa hrá veľmi ťažko, je náročné držať loptu v dueloch proti nim," vyhlásil po stretnutí Puel.

Manchester City je po 27. kole so 72 bodmi neohrozene na čele Premier League, Leicester je s 35 bodmi ôsmy.

Viac o téme: Pep Guardiola Sergio Agüero Manchester City FC