VIDEO Český brankár v zámorí zhodil rukavice: Pri hromadnej mastenici dostal divákov do varu!

Matěj Machovský a Mason McDonald v pästnom súboji brankárov
Matěj Machovský a Mason McDonald v pästnom súboji brankárov

OHIO - Veľkolepú šou si užila zaplnená 8-tisícová hala Huntington Center v Ohiu, kde domáce zápasy hráva zámorský tím Toledo Walleye. Ten v rámci ECHL privítal v bránke s českým gólmanom Matějom Machovským Kansas City Mavericks a domáci sa radovali z hladkého triumfu 5:0 a predĺženia víťaznej série, ktorá trvá už dlhých sedem zápasov. Hlavnou hviezdou večera sa stal spomínaný český brankár, ktorý vychytal všetkých 22 striel súpera a zároveň dostal tisícky prítomných divákov do varu!

Šou začala po skompletizovaní hetriku v podaní domáceho útočníka Connora Crispa, po ktorom vyvrcholila frustrácia hosťujúcich hráčov a na ľadovej ploche sa strhla hromadná mela. Do bitky sa neváhal zapojiť ani hosťujúci brankár Mason McDonald, ktorý svojim nástupom popohnal do boja aj bývalého gólmana českej Plzne Machovského. 

Ten sa zhodenia rukavíc aj brankárskej masky nezľakol aj keď napriek jeho 190 centimetrovej výške mal jeho brankársky sok ešte štyri centimetre k dobru. Český gólman strhol svojmu náprotivkovi dres cez hlavu a držal ho vo svojom zovretí. Po skončení súboja si užil svoje chvíľky slávy, keď víťazným gestom rozvášnil zaplnenú halu, ktorá v stoji Čechovi nadšene aplaudovala.

"Nikdy som sa nebil a nezažil niečo podobné. Ale musíte na to byť pripravení a potom si môžete užívať nadšenie fanúšikov," uviedol po bitke opavský rodák, ktorý svojim výstupom rozburácal nadšené tribúny aj moderátora. Machovský po odchode zo zámoria chcel zabojovať o návrat do Detroitu vo farmárskom tíme Grad Rapids Griffins, kde ale zostal len trojkou a zamieril tak do ECHL. V drese Toledo Walleye sa z neho stal najlepší brankár celej súťaže a skautom okrem výbornej formy medzi žrďami jasne ukázal, že sa nebojí ani zhodenia rukavíc. 


Tagy: ECHL Matěj Machovský Toledo Walleye Kansas City Mavericks

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky
Foto:
toledoblade.com/JEREMY WADSWORTH; Video: toledoblade.com

DISKUSIA