Skvelá Čepelová: Nahradila Rybárikovú, zdolala ruskú jednotku a poslala Slovensko do vedenia!

Jana Čepelová ziskom druhého bodu posunula Slovenky proti Rusku do vedenia
Jana Čepelová ziskom druhého bodu posunula Slovenky proti Rusku do vedenia

BRATISLAVA - Slovenské tenistky vedú po úvodnej nedeľňajšej dvojhre zápasu 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie nad Ruskom 2:1. O druhý bod pre domáce farby sa na harde v bratislavskom NTC postarala Jana Čepelová, ktorá po kvalitnom koncentrovanom výkone zdolala ruskú jednotku Nataliu Vichľancevovú 6:4, 6:4. Čepelová nahradila pôvodne nominovanú Magdalénu Rybárikovú. Postup Slovenska do aprílovej baráže o svetovú skupinu môže spečatiť Viktória Kužmová.

V zápase medzi Čepelovou a Vichľancevovou boli diváci od začiatku svedkami dlhých razantných výmen od základnej čiary. Obe hráčky si do stavu 4:4 s prehľadom vyhrávali svoje podanie. V deviatom geme sa Čepelová aj vďaka výbornému pohybu po dvorci dostala k prvým brejkbalom v zápase a tretí z nich premenila. V ďalšej hre prehrávala 0:30, no potom získala štyri fiftíny za sebou a prvý set sa stal jej korisťou.

Aj v druhom dejstve mala Čepelová vysoké percento prvého podania. Vichľancevová bola s pribúdajúcimi minútami čoraz nervóznejšia, čo bola voda na mlyn Slovenky. Po brejku v piatom geme Čepelová odskočila Vichľancevovej na 4:2 a zápas už dotiahla do úspešného konca. Za stavu 5:4 premenila hneď prvý mečbal a súperke odplatila prehru z 1. kola kvalifikácie turnaja WTA v Petrohrade.

"Som veľmi rada, že sa mi podarilo získať druhý bod. Hrala som veľmi dobre. O tom, že nastúpim, som sa dozvedela doobeda po porade tímu. Bola som nervózna, lebo reprezentovať Slovensko je veľká zodpovednosť, no zvládla som to aj vďaka veľkej bojovnosti. Zobrala som si ponaučenie z prehry v Petrohrade, dnes mi tam všetko padalo. Diváci boli úžasní, veľmi mi pomohli. Dúfam, že Vika Kužmová pridá tretí bod a nebudem musieť hrať štvorhru," uviedla Čepelová.

Vichľancevová priznala, že Čepelová bola lepšia. "Bola som pripravená na zápas s Rybárikovou a prekvapilo ma, že nastúpila Čepelová. Jana podala veľmi dobrý výkon, výborne podávala a nedala mi šancu. Bol to úplne iný zápas ako v Petrohrade - hralo sa na inom povrchu a Jana mala na svojej strane domácu publikum, čo jej asi psychicky pomohlo." 

Vo fedcupovej histórii ide už o štvrtý vzájomný zápas oboch krajín, v troch predchádzajúcich boli úspešné Rusky. Doposiaľ posledný raz sa oba tímy stretli v semifinále svetovej skupiny v apríli 2013 v moskovskom Krylatskom. Slovenky viedli po úvodných dvojhrách 2:0, Rusky však zápas otočili. Rozhodujúci bod vybojovali vo štvorhre výborné deblistky Jekaterina Makarovová s Jelenou Vesninovou.

SLOVENSKO - RUSKO 2:1 po nedeľňajšej III. dvojhre
(Bratislava, NTC, tvrdý povrch DecoColor pod zatiahnutou strechou)

Nedeľa - III. dvojhra:
Jana Čepelová - Natalia Vichľancevová 6:4, 6:4 za 76 minút (40, 36)

Výsledky sobotňajších dvojhier:
Viktória Kužmová - Natalia Vichľancevová 4:6, 2:6 za 72 minút (44, 28)
Magdaléna Rybáriková - Anna Kalinská 5:7, 6:3, 6:4 za 138 minút (49, 41, 48)

Zostávajúci program:
Dvojhra:
Viktória Kužmová - Anna Kalinská
Štvorhra:
Jana Čepelová, Karolína Schmiedlová - Veronika Kudermetovová, Anastasia Potapovová


Tagy: Rusko Jana Čepelová Slovensko Natalia Vichľancevová

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
SITA - Diana Černáková

DISKUSIA