Otčenáš rozbehol olympijský šprint nevídaným spôsobom: Životný výsledok si odstrelil na stojke

Martin Otčenáš na streľniciMartin Otčenáš na streľnici Zdroj: TASR - Michal Svítok

PJONGČANG - Slovenský biatlonista Martin Otčenáš rozbehol olympijský šprint v Pjongčangu ako málokto. V prvej streľbe v ľahu vybielil všetky terče a figuroval po nej na druhom mieste. Rýchlejší bol len Nór Erlend Bjöntegaard a na chrbát sa mu dívali všetci favorit na čele s Francúzom Martinom Fourcadom či nórskymi bratmi Böovcami.

Lenže potom podľa vlastných slov podľahol tempu, ktoré sám nasadil. Aj druhú streľbu, tentoraz v stoji, chcel "odbaviť" za pár sekúnd, ale to mu už nevyšlo. Štyrmi chybami si odstrelil životný výsledok. Doteraz sa vo Svetovom pohári dostal najvyššie na 21. priečku dvakrát práve v šprinte. V Biatlonovom centre Alpensia napokon z toho bolo 52. miesto s dvojminútovým mankom na víťaza. Otčenášova frustrácia v novinárskej mixzóne bola obrovská.

"Sú len dve možnosti - buď to vyjde alebo to nevyjde. Ja som dnes nevyužil šancu, ktorú som si zo začiatku vypracoval. Čo mám k tomu viac povedať?" začal hodnotenie svojho výkonu 30-ročný popradský rodák Otčenáš. Vzápätí predsa len pokračoval: "Pred druhou streľbou som neustál tempo, bolo príliš vysoké. Roztriasli sa mi nohy. Boli to moje chyby, žiadny vietor. Dá sa to povedať tak, že na 75% to dnes bolo dobré, ale zvyšok, čo som potreboval dotiahnuť do konca, som nedotiahol. Bežecky som robil, čo som mohol. Boli tam však hluché miesta, ktoré mi nahnali zbytočné sekundy."

Malou satisfakciou pre pretekára VŠC Dukla Banská Bystrica môže byť fakt, že v porovnaní s rýchlostnými pretekmi na ZOH 2014 v Soči sa zlepšil o 15 miest a zároveň si vybojoval účasť v pondelkovej stíhačke.

Viac o téme: Slovensko Martin Otčenáš