VIDEO Ohlasy na Dúbravku prekonávajú očakávania: Milujeme toho chlapa, je zjavením!

Martin Dúbravka skvele zneškodnil nájazd Martiala
Martin Dúbravka skvele zneškodnil nájazd Martiala

NEWCASTLE - Slovenský futbalový brankár Martin Dúbravka v službách Newcastle United sa tešil z víťaznej premiéry v anglickej lige proti Manchestru United (1:0).

"Bol to úžasný zápas. Bolo pre nás dôležité, aby sme získali tri body. Všetci sme veľmi šťastní," citoval slová Dúbravku internetový portál insidefutbol.com. "Snažil som sa sústrediť na zápas a premýšľať, ako by som tímu pomohol v kritických situáciách," dodal 29-ročný slovenský reprezentant, ktorý v stretnutí predviedol niekoľko brilantných zákrokov.

Dúbravka, ktorý prišiel do Anglicka zo Sparty Praha na hosťovanie do konca sezóny, krotí špekulácie o podpise riadnej zmluvy. Tie sa rozprúdili bezprostredne po vydarenej premiére. "Uvidíme, čo sa stane v lete. Snažím sa ukázať, že si tu zaslúžim byť," zakončil.

Fanúšikovia domácich nešetrili slovami chvály a na internete skladali hold jeho brilantným zákrokom slovami: "Postavte mu sochu.", "Dúbravka bol dnes výborný. Krásne zákroky.", "Milujem toho chlapa!" a "Dúbravka je zjavenie!"

Slovenský gólman prišiel do Anglicka v posledný deň prestupového obdobia zo Sparty Praha. Newcastle si ho od "rudých" požičalo na hosťovanie do konca sezóny za 50 miliónov českých korún (2 mil. eur).

"Dnes si môže kúpiť tiket v lotérii a vyhrá. Bol pokojný a dal tímu dôveru. Všetci hráči tvrdo pracovali, takže by nebolo fér povedať, že iba brankár hral dobre," citoval slová španielskeho kouča internetový portál tribuna.com.

Dúbravka si v stretnutí udržal čisté konto, predviedol niekoľko brilantných zákrokov. "Pracovali sme rovnako tvrdo ako v ostatných zápasoch, ale proti Manchestru United je každá lopta dôležitá, môžu vás potrestať. Boli nebezpeční, boj o každú loptu bol úžasný. Dnes sme ukázali charakter a túžbu," dodal Benitez.

 


Tagy: Newcastle United Martin Dúbravka

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
TASR
Foto:
Twitter/Newcastle United; Video: Twitter/Newcastle United

DISKUSIA