Cestu jej neskrížila ani choroba: Šramkovej impozantný návrat na kurty

Rebecca Šramková
Rebecca Šramková

SURPRISE - Slovenská tenistka Rebecca Šramková sa v nedeľu úspešne vrátila do súťažného diania bez dňa rok po tom, ako 12. februára 2017 spečatila nečakaný triumf Sloveniek nad domácimi Taliankami na antuke v hale PalaGalassi vo Forli v stretnutí 1. kola II. svetovej skupiny Pohára reprezentačných družstiev žien (napokon 3:2 pre hostky).

Aktuálne mala za sebou viac ako polročnú výluku, napriek nej aj chorobe triumfovala suverénne 6:1, 6:2 nad domácou Haley Giavarovou v stretnutí 1. kola trojkolovej kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ITF s dotáciou 25 000 USD na tvrdom povrchu vonku v americkom Surprise v Arizone.

"Hneď po prílete som ochorela. Ešte stále som na antibiotikách, takže fyzicky sa necítim príliš dobre," uviedla pre agentúru Šramková, ktorú v 2. kole kvalifikácie preverí ďalšia Američanka Zoe Gwen Scandalisová.

"Najprv sa rozohrám na turnajoch ITF v Arizone a Kalifornii. Potom by som chcela využiť chránený renking na turnaji WTA 125K Series v Indian Wells aj na podujatí WTA Premier Mandatory v rovnakom dejisku," predznamenala Šramková v januári. Bez výnimky "hardový" program tohto turné konkrétne termínovo tvoria "25-ky" v Surprise (12. - 18. februára) a Rancho Santa Fe (19. - 25. februára), "challenger" v IW (26. februára - 4. marca) a prestížny turnaj BNP Paribas Open v identickom areáli (7. - 18. marca).

Dvadsaťjedenročná Bratislavčanka do nedele naposledy bola v súťažnej akcii 25. júla na antukovom turnaji ITF v Prahe, prehrala v 1. kole so Švajčiarkou Amrou Sadikovicovou a 7. augusta na facebooku oznámila predčasný koniec súťažného ročníka pozitívne definovaného prekonaním dvoch bývalých členiek Top 5, Sary Erraniovej a Francescy Schiavoneovej, vo Fed Cupe.

Držiteľka piatich singlových titulov pod hlavičkou ITF vrátane predvlaňajšej "100-ky" vo francúzskom Biarritzi Šramková sa však od vyniknutia pri debute v najcennejšom drese, ktorým si vyslúžila nomináciu na Heart Award od Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) za príkladný prístup, výkonnostne hľadala: vo dvojhre mala zápasovú bilanciu 4:11. V apríli v PF v Bratislave v rámci play-off o elitnú osmičku uhrala len štyri gemy proti Holanďanke Kiki Bertensovej. Slovenky prehrali 2:3.

"Chránený renking budem môcť využiť na ôsmich turnajoch. Ešte uvidím, ktoré to budú. Určite si ho budem chcieť ušetriť na dve grandslamové podujatia," uviedla bývalá 111. žena svetového rebríčka WTA Šramková, ktorá teraz po výluke figuruje na 411. pozícii, teda presne o 300 miest nižšie.

Dvojhra - kvalifikácia - 1. kolo:
Rebecca Šramková (SR-9) - Haley Giavarová (USA) 6:1, 6:2


Tagy: Rebecca Šramková

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA