Vietor opäť od základov mení program ZOH: Vlhová si na zjazdové lyžovanie počká do štvrtku

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová
Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová

JANGPCHJONG - Organizátori ZOH v Pjongčangu preložili pondelkový obrovský slalom žien na štvrtok. V rovnaký deň je na pláne aj štart odloženého nedeľňajšieho zjazdu mužov. Prvé kolo ženského obráku sa podľa informácie agentúry dpa začne o 02.00 SEČ, druhé o 05.45 SEČ. Mužský zjazd je na programe medzitým o 03.30 SEČ. Obe disciplíny zrušili a preložili pre silný vietor, ktorý by neumožnil regulárny priebeh súťaže.

Po zjazde mužov padol za obeť silnému vetru v dejisku zimných olympijských hier v kórejskom Pjongčangu aj obrovský slalom žien. Slovenky Petra Vlhová, Soňa Moravčíková a Barbara Kantorová, ktoré figurujú v štartovnej listine obrovského slalomu, si teda na prvé vystúpenie na ZOH 2018 budú ešte musieť počkať. V dejisku pretekov, Centre zjazdového lyžovania Jangpchjong, v pondelok predpoludním vládol silný nárazový vietor a teplota sa pohybovala pod -15 °C.

Podľa rakúskych médií náhradný termín v pondelok neuskutočnených pretekov stanovili na štvrtok 15. februára (1. kolo o 1.30 h SEČ, 2. kolo - 5.15 h).

Členka širšej špičky v obrovskom slalome Petra Vlhová mala tentoraz šťastie pri žrebe, z druhej najlepšej výkonnostnej skupiny sa jej ušlo najvýhodnejšie číslo 8. Vo štvrtok však budú akoby nové preteky, teda aj žrebovanie čísel sa udeje ešte raz - nanovo.

"Zrušili to pre vietor, podmienky sú neregulárne. Niektoré pretekárky by boli zvýhodnené pred inými, podľa toho ako by fúklo. Naruší nám to celý program. Zdá sa, že počasie sa s nami vážne zahráva," reagoval asistent trénera Petry Vlhovej Matej Gemza. Dodal, že v utorok čaká na Vlhovú voľné lyžovanie pred stredajším slalomom.

"Stoja pred nami veľké výzvy, lebo už teraz sme sa dostali do časovej tiesne," referoval pretekový riaditeľ FIS Atle Skaardal. "Počasie zatiaľ vôbec nie je na našej strane. Minimálne do stredy hlásia silný vietor. Na ďalší deň by sa to však malo upokojiť, takže nás zrejme čaká superštvrtok so zjazdom mužov a ´obrákom´ žien," doplnil Skaardal podľa webu ORF.


Tagy: Petra Vlhová ZOH zjazdové lyžovanie

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA