Lipták po skvelom triumfe nad Ruskom: Náš tím má veľkú perspektívu!

Radosť z víťazstva slovenského fedcupového tímu nad Ruskom
Radosť z víťazstva slovenského fedcupového tímu nad Ruskom

BRATISLAVA - Nehrajúci kapitán Matej Lipták je spokojný s víťazstvom 4:1 vo víkendovom stretnutia Slovensko - Rusko v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie 2018 reprezentačných družstiev žien v bratislavskom Národnom tenisovom centre. Slovenky zdolali tím "zbornej" premiérovo a upravili vzájomnú bilanciu na 1:3.

"Triumfovali sme, takže sme šťastní. Som rád, že sa nám prvýkrát podarilo zdolať Rusko, i keď sme k tomu boli už veľakrát blízko. Tentokrát sme boli papieroví favoriti, ale vo Fed Cupe či Davis Cupe nehrá rebríček žiadnu rolu," uviedol Lipták.

V ruskom tíme mali najskúsenejšie hráčky 20 rokov, najmladšia členka bola iba 16-ročná Anastasia Potapovová. Aj Slovensko zložilo mladé družstvo, 29-ročnú jednotku Magdalénu Rybárikovú doplnili Jana Čepelová (24 rokov), Anna Karolína Schmiedlová (23) a Viktória Kužmová (19). "Myslím si, že v Ruskom tíme hrali budúce hviezdy ženského tenisu. Všetko to boli veľmi mladé hráčky. Možno aj v našom tíme sú budúce tenistky svetového kalibru. Uvidíme, necháme sa prekvapiť," povedal kapitán Sloveniek. "Baby do toho dali všetko, podali svoje maximálne výkony a napokon sa im podarilo triumfovať. Zvládli sme to a náš tím má veľkú perspektívu do budúcnosti. Verím, že baby na výkony z víkendových zápasov nadviažu," dodal.

Tím SR si 21. - 22. apríla zahrá v play-off o elitnú osmičku ročníka 2019 MS tímov pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). Súpera spozná v utorok 13. februára. Žreb sa uskutoční o 11.00 h SEČ v londýnskej centrále ITF. "Budem robiť všetko pre to, aby som mal čo najsilnejší tím, aby sme do zápasov išli v najsilnejšom možnom zložení. Pokiaľ budeme mať možnosť, budeme chcieť zvoliť správny povrch, aj keď to vyzerá tak, že tri zápasy budeme hrať vonku a právo voľby teda budú mať súperi. Pokiaľ bude Dominika Cibulková pripravená, určite bude v tíme, pretože je to naša opora a keď ku nej pridáme mladé hráčky, ktoré tu máme, myslím si, že dokážeme utvoriť naozaj silné družstvo," uzavrel Lipták.


Tagy: Slovensko Fed Cup Matej Lipták

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Pavel Neubauer

DISKUSIA