Hokejový Slovan chce dať fanúšikom darček na rozlúčku: Tréner verí v triumf

Juraj MikúšJuraj Mikúš Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Keďže v nadnárodnej KHL je počas konania ZOH 2018 pauza, hokejisti Slovana Bratislava môžu iba trénovať. Po krátkych dovolenkách sa už "belasí" pripravujú v Bratislave.

"Spoločne s trénerským tímom sme hráčom stanovili program, ktorý obsahuje okrem tréningov na ľade a tréningov na suchu v každom týždni aj nejaký ten deň voľna. Zápas proti Viťazu je ešte ďaleko, preto nie je potrebné zarezávať denne. Chcem, aby chlapcov tréningy na ľade bavili. Smerujeme samozrejme k tomu, aby sme posledné zápasy v základnej časti súťaže zvládli a získali čo najviac bodov. Verím, že pokoríme bieloruský Minsk a s vynikajúcim fanúšikmi sa rozlúčime najlepšie, ako to len pôjde,“ povedal bieloruský tréner Eduard Zankovec.

V Slovane aktuálne trénuje 19 hokejistov. Tých doplnia v ďalšom týždni aj hráči s dvojcestnými zmluvami, ktorí nastupujú v extralige na základe striedavých štartov - Patrik Bačík, Marek Hecl, Boris Sádecký a Pavol Skalický. Na záverečné dve stretnutia v základnej časti KHL by mal mať Slovan k dispozícii olympionika Patrika Lampera či Juraja Bezúcha.

Aktuálny káder v tréningovom procese: Štěpánek, Sedláček, Kožiak - Sersen, Meszároš, Švarný, Černý, Després, Hedera - Z. Boychuk, Garbutt, Colby Genoway, Hrnka, Réway, Ščerbatov, Marek Sloboda, Andrej Šťastný, Viedenský, Baranov

Viac o téme: HC Slovan Bratislava Eduard Zankovec
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články