VIDEO Kuzminovej dojemné slová po famóznom úspechu: Myslím, že sa mi to sníva

Anastasia Kuzminová sa raduje zo zisku striebornej medaily v stíhacích pretekoch žien na 10 km
Anastasia Kuzminová sa raduje zo zisku striebornej medaily v stíhacích pretekoch žien na 10 km

PJONGČANG - V stíhacích pretekoch na ZOH v Pjongčangu vybojovala slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová na 10 km trati striebornú medailu. Zlato si vybojovala s náskokom 29,4 sekundy Nemka Laura Dahlmeierová, bronz Francúzka Anais Bescondová (+29,6). Na 38. mieste dobehla Paulína Fialková (+3:58,3).

Prvá reakcia striebornej Kuzminovej bola hlavne o obrovskom šťastí, ktoré prežívala: "Veľmi sa teším a všetkým ďakujem. Na olympiádu som išla preto, aby som obhájila zlato zo šprintu, napokon som obhájila striebro zo stíhačky z Vancouveru. Z dnešného výkonu sa veľmi teším. Ďakujem, že ste mi naďalej verili a neprestali ste ma mať radi. Dnes to bolo pre vás, ďakujem. Lyže som mala výborné, dalo sa s Laurou bojovať, no tam som asi urobila chybu, keď som ju predbehla; bola som možno premotivovaná, nemuseli tam byť tie dve trestné kolá. Chcela som mať zlato na dosah, na dnešok to však asi niekde hore bolo takto naplánované. Som veľmi vďačná za dnešný výsledok, stále si myslím, že sa mi to sníva. Dala som do toho všetko a dúfam, že som vás potešila. Moji drahí, rodina, priatelia, všetci, ktorí ste mi verili a držali palce, som neuveriteľne vďačná. Držte nám palce aj naďalej, budeme sa pre vás snažiť. Pozdravujem na Slovensko."

"Je to úžasné, nemôžem tomu uveriť. Pochybujem, že nájdem dostatok slov na popísanie mojich pocitov. Môj bežecký výkon dnes bol naozaj kvalitný. Na strelnici som porobila nejaké chyby aj z nervozity, ale v týchto veterných podmienkach to musím brať. Možno som bola až príliš vystresovaná z odhodlania zabojovať s Laurou a ostatnými dievčatami, napokon však z toho je pozitívny výsledok. Myšlienky na zlato sú vždy prítomné a treba si veriť, dnes som ho dlho mala v dosahu. Som však šťastná aj zo striebra. Som rada, že sa mi podarilo nechať to trináste miesto zo šprintu za mnou, bolo to náročné," skonštatovala Kuzminová podľa olympijského spravodajského servisu.

 


Tagy: Anastasia Kuzminová ZOH 2018 Pjongčang

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
TASR/Michal Svítok; Video: RTVS

DISKUSIA