Kuzminová na olympiáde ani z ďaleka neskončí: Brat Anton jej zadal ťažkú úlohu!

Anastasia Kuzminová v cieli po zisku striebornej medaily v stíhacích pretekoch žien na 10 km
Anastasia Kuzminová v cieli po zisku striebornej medaily v stíhacích pretekoch žien na 10 km

PJONGČANG - Na oficiálnej tlačovej konferencii s medailistkami zo stíhacích olympijských pretekov v biatlone na ZOH v Pjongčangu Anastasia Kuzminová rozdávala široké úsmevy až do chvíle, kým neprišla otázka týkajúca sa jej brata. Vtedy rýchlo zvážnela.

Anglicky hovoriaci novinár sa spýtal, ako vníma skutočnosť, že Anton Šipulin, ktorý mal byť lídrom ruskej výpravy, musel nútene zostať doma. Oficiálna verzia - účasť na rozsiahlom dopingovom škandále ruských športovcov v súvislosti so ZOH 2014 v Soči. Neoficiálna - nespravodlivé rozhodnutie MOV, ktoré v prípade Šipulina je vypuklejšie ako u ktoréhokoľvek iného z potrestaných Rusov.

"Veľmi ma mrzí, že môj brat sem nemohol prísť. Môj brat bol ten, kto ma podporil, keď som išla smutná na olympiádu. ´Nasťa, máš úlohu vyhrať jednu medailu pre seba a jednu pre mňa, odkázal mi Anton," vravela Kuzminová na tlačovke.

Najúspešnejšia slovenská zimná olympionička ešte raz zdupľovala, že zatiaľ splnila len polovicu svojej medailovej misie v Pjongčangu. “Verím, že získam ešte jednu medailu - pre rodičov a brata. Tak, aby sme boli všetci spokojní,” dodala s vážnou tvárou už štvornásobná olympijská medailistka.


Tagy: Anastasia Kuzminová Rusko Anton Šipulin Slovensko

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Michal Svítok

DISKUSIA