Kanada oslavuje zlato v akrobatickom lyžovaní: Kingsbury si vylepšil pozíciu zo Soči

Mikael Kingsbury získal zlatú medailu v akrobatickom lyžovaníMikael Kingsbury získal zlatú medailu v akrobatickom lyžovaní Zdroj: SITA/AP/Jonathan Hayward

PJONGČANG - Kanadský reprezentant v akrobatickom lyžovaní Mikael Kingsbury získal zlatú medailu v jazde na terénnych nerovnostiach (moguls) na XXIII. zimných olympijských hrách v juhokórejskom Pjongčangu.

Dvadsaťšesťročný pretekár vylepšil svoju pozíciu zo Soči spred štyroch rokov, keď skončil na druhom mieste. Striebornú medailu si vybojoval Austrálčan Matt Graham, bronzovú priečku obsadil Japonec Daiči Hara.

"O tejto chvíli som sníval, odkedy som mal osem rokov. Konečne som si splnil sen, je to bezpochyby najlepší deň môjho života. Ide o jediný deň za štyri roky a ja som dokázal triumfovať. Už do smrti budem olympijským víťazom. Rozhodcovia hodnotili čisté jazdy a ja som celý deň cítil, že som jazdil čisto," povedal podľa Olympijského informačného servisu (OIS) 25-ročný Kanaďan. "Ak by nezískal zlatú medailu, určite by bol smutný, pretože na sebe tvrdo pracuje a je takisto veľmi talentovaný. Je naozaj najlepší z nás," vyhlásil o víťazovi Američan Casey Andringa, ktorý skončil na piatom mieste.

ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu - pondelňajšie výsledky:

AKROBATICKÉ LYŽOVANIE

Muži - jazda na terénnych nerovnostiach (moguls) - konečné poradie po 3. finálovom kole: 1. Mikael Kingsbury (Kan.) 86,63 bodu, 2. Matt Graham (Aus.) 82,57, 3. Daiči Hara (Jap.) 82,19, 4. Marc-Antoine Gagnon (Kan.) 77,02, 5. Casey Andringa (USA) 75,50, 6. Vinjar Slatten (Nór.) 33,61, 7. Pavel Kolmakov 76,10, 8. Dmitrij Reicherd (obaja Kaz.) 58,64

Viac o téme: ZOH 2018 Pjongčang Mikael Kingsbury