Nové maximum florbalistiek: Slovenky v novom vydaní rebríčka s rekordným umiestnením!

Ilustračné foto
Ilustračné foto

HELSINKI - Slovensko figuruje na 6. mieste v novom ženskom rebríčku krajín Medzinárodnej florbalovej federácie (IFF). Pre reprezentáciu SR to je nové maximum.

Renking berie do úvahy umiestnenie z ostatných dvoch svetových šampionátov, aktuálne ide o MS 2015 a aj MS 2017, ktoré sa v decembri uskutočnili v Bratislave. Slovenské zverenky českého trénera Michala Jedličku pred domácim publikom obsadili 5. priečku a dosiahli svoje najlepšie umiestnenie v histórii. MS žien sa konajú od roku 1997 a v dvojročnom intervale, šampionát v Bratislave bol jedenásty v poradí. Slovenské reprezentantky sa dosiaľ na MS predstavili štyrikrát - aj vo Švajčiarsku 2011 (12. miesto), Česku 2013 (9. miesto) a Fínsku 2015 (8. miesto).

Na čele rebríčka sú úradujúce svetové šampiónky Švédky, nasledujú Fínky, Švajčiarky a Češky, pred Slovenkami tiež sú Lotyšky. Vo výlučne európskej elitnej desiatke figurujú aj Poľky, Nemky, Nórky a Dánky. Medzinárodná florbalová federácia registruje v poradí 34 krajín. Ďalšia aktualizácia rebríčka IFF bude po MS 2019 vo švajčiarskom Neuchateli.

Ženský rebríček krajín Medzinárodnej florbalovej federácie (IFF) po MS 2017 (do úvahy sa berie umiestnenie na MS 2017 a MS 2015): 1. Švédsko, 2. Fínsko, 3. Švajčiarsko, 4. Česko, 5. Lotyšsko, 6. Slovensko, 7. Poľsko, 8. Nemecko, 9. Nórsko, 10. Dánsko


Tagy: Slovensko Florbal IFF

Zdroj:
SITA
Foto:
flickr.com

DISKUSIA