Nedávno skoro zomrel, už má olympijskú medailu: Mladý hrdina ukázal svetu, čo je to bojovnosť!

Mark McMorris v marci 2017 po ťažkej nehode a vo februári 2018 po zisku bronzovej olympijskej medaily (vpravo)
Mark McMorris v marci 2017 po ťažkej nehode a vo februári 2018 po zisku bronzovej olympijskej medaily (vpravo)

PJONGČANG - Obhajoba bronzovej olympijskej medaily v slopestyle znamená pre Marka McMorrisa len príjemný bonus k tomu, že môže po vážnom zranení ďalej pretekať na snowboarde. Dvadsaťštyriročný Kanaďan sa v Pjongčangu prebojoval na stupne víťazov necelý rok po ťažkom páde, po ktorom vážne bojoval o svoj život.

McMorris vlani v marci spadol pri jazde s bratom Craigom vo voľnom teréne, keď nezvládol skok a vletel do stromu. Pri karambole si zlomil čeľusť, ľavú ruku a panvu, natrhol slezinu, polámal rebrá a následkom toho mu skolabovali pľúca. Po dlhej liečbe sa ale hrdinsky dokázal vrátiť medzi elitu.

Bronz z Kórey má teraz pre McMorrisa väčšiu cenu ako prvá medaila zo Soči. "Je to mimoriadny pocit stáť zase na tomto pódiu po tom všetkom," povedal McMorris po finále. "Musím sa uštipnúť, pretože som mohol mať trvalé následky po tom, čo všetko sa pri mojej nehode stalo," dodal.

Vážne zranenia mu dali nový náhľad na život aj na šport. "Myslím, že na tom veľmi nezáleží, akú medailu získate, kým môžete pretekať a skákať, ako najlepšie dokážete," vyhlásil.

O jeho hrdinskom príbehu teraz píšu médiá po celom svete a fanúšikovia ho pochopiteľne obdivujú. Bodaj by nie, ešte v marci mladý Kanaďan bezvládne ležal na lôžku napojený na prístroje a nikto by nečakal, že sa na olympiáde vôbec predstaví, nie to že sa mu v náročnej konkurencii aj podarí obhájiť zisk cenného kovu, možné je všetko! 


Tagy: Mark McMorris

Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
twitter - markmcmorris; Video: Youtube

DISKUSIA