VIDEO Famózny úvod Juventusu nestačil: Higuaín napriek dvom gólom s hlavou v smútku

Gonzalo Higuaín premieňa pokutový kopGonzalo Higuaín premieňa pokutový kop Zdroj: SITA/AP - Antonio Calanni

TURÍN - V druhom zápase večera remizoval Juventus Turín napriek skvelému úvodu doma s Tottenhamom Hotspur 2:2. Odveta vo Wembley je na programe v stredu 7. marca.

Pred zápasom Juventusu s Tottenhamom bolo otázne najmä to, ako sa turínsky výber vyrovná s absenciami argentínskeho útočníka Paula Dybalu, ktorý sa zotavuje zo svalového zranenia, či kolumbijského krídelníka Juana Cuadrada. Všetky otázniky však už čoskoro odtajnil Gonzalo Higuaín. Argentínsky kanonier najskôr v 2. minúte krásnym volejom zakončil po nacvičenom signáli prihrávku Pjaniča po priamom kope. O štyri minúty neskôr Davies fauloval Bernardeschiho a z následnej penalty Higuaín zvýšil už na 2:0. Brankár Lloris si na loptu siahol, ale strela útočníka Juventusu bola dostatočne prudká. "Kohútov" rýchle góly zaskočili, no postupne sa otriasli a začali byť nebezpeční. V 26. minúte hlavičkoval Kane iba do Buffona, domáci odpovedali strelou Higuaína. Jeho strela iba tesne preletela vedľa bránky hostí. V 35. sa hráči anglického klubu dočkali, keď Alli vysunul Kanea a ten znížil na 1:2. To už sa Tottenham úplne prebral a siahal po vyrovnaní. Na konci polčasu však jeho obrane utiekol Costa, Aurier trafil v šestnástke jeho nohy a rozhodca Brych ukázal opäť na biely bod. Higuaín však pohrdol možnosťou vrátiť "starej dáme" dvojgólový náskok, loptu napálil iba do brvna.

Miralem Pjanić a Moussa Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP - Antonio Calanni

V druhom polčase sa hral rovnako solídny futbal z oboch strán, prvú šancu mal Bernardeschi. Jeho strelu musel Lloris s námahou odvrátiť na roh. Angličania sa však tiež tlačili dopredu a v 72. minúte po faule na Alliho vyrovnali. Pred šestnástkou si loptu k priamemu kopu postavil Eriksen a po zemi povedľa múru prekonal Buffona. Zaslúženú deľbu bodov už nezvrátili ani príležitosti Bernardeschiho, či nepríjemný center Auriera.

Juventus Turín (Tal.) - Tottenham Hotspur (Angl.) 2:2 (2:1)
Góly: 2. a 9. G. Higuaín (druhý z pok. kopu) - 35. H. Kane, 71. Ch. Eriksen, ŽK: 45. Benatia, 60. G. Higuaín, 80. Bentancur - 8. Davies, 47. Aurier, rozhodoval: Brych (Nem.)

Juventus: Buffon - De Sciglio, Benatia, Chiellini, Alex Sandro - Khedira (66. Bentancur), Pjanič - Bernardeschi, Douglas Costa (90.+ Kwadwo Asamoah), Mandžukič (76. Sturaro) - G. Higuaín

Tottenham: Lloris - Aurier, D. Sánchez, Vertonghen, Davies - Dier, M. Dembélé - Ch. Eriksen (90.+ Wanyama), Dele Alli (83. Son Heung-min), Lamela (89. Lucas Moura) - H. Kane

Viac o téme: Juventus Turín Tottenham Hotspur