Vlhová sa hnevá: Zrušený slalom pripravil slovenské reprezentantky o veľkú výhodu!

Petra Vlhová
Petra Vlhová

PJONGČANG - Silný vietor zapríčinil odloženie na stredu naplánovaného slalomu žien na zimných olympijských hrách v kórejskom Pjongčangu. Po novom sa uskutoční v piatok. Prvé kolo je na programe od 10.00 h miestneho času (2.00 h SEČ), druhé kolo odštartuje od 13.15 h (5.15 h SEČ). Informoval o tom Olympijský informačný systém.

Pôvodne sa valentínska súťaž mala začať o 2.15 h SEČ (10.15 h miestneho času) jazdou slovenskej reprezentantky Petry Vlhovej, štart pre nepriazeň počasia posunuli na 3.45 h SEČ. Približne 30 minút pred plánovaný odloženým štartom súťaže definitívne presunuli na piatok. Okrem Vlhovej mali štartovať ďalšie tri Slovenky - s deviatkou Veronika Velez-Zuzulová, s číslom 54 Barbara Kantorová a s číslom 55 Soňa Moravčíková.


Vlhová si nemyslí, že podmienky boli natoľko zlé, aby slalom preložili. "Fúkalo, ale myslím si, že to mohli pustiť. Mala som pred štartom jednu tréningovú jazdu, aby som sa rozhýbala a nefúkalo tak, že by som nemohla súťažiť. Oni však vedia, čo robia a preložili to. Od zajtra by to už malo byť dobré," povedala. Už v pondelok jej plánovaný štart v obrovskom slalome presunuli na štvrtok, teraz musí prijať ďalšiu zmenu programu. "Nie je to príjemné, pretože človek je na niečo nastavený a potom sa to zruší. Každý sa s tým musí vyrovnať, no trochu ma to nahnevalo," doplnila.

Utorkový večerný žreb prisúdil otváranie pretekov slovenskej lyžiarke Petre Vlhovej. Veronika Velez-Zuzulová dostala v druhej skupine elitnej pätnástky druhé najvýhodnejšie štartové číslo 9, tretia sa mala vydať na trať top-favoritka Mikaela Shiffrinová z USA. Žreb sa teraz uskutoční znovu a tento fakt Zuzula vníma bez emócie: "Je to pravidlo pri každom zrušení. Koná sa nový míting vedúcich tímov i nové žrebovanie. S tým sa nedá nič robiť."

Na piatok 16. februára je na ZOH 2018 naplánovaná súťaž v super G mužov. Tá má naplánovaný začiatok o 11.00 h miestneho času (3.00 SEČ).


Tagy: Petra Vlhová Livio Magoni

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
TASR/Marko Erd

DISKUSIA