VIDEO Hviezdny LeBron James opäť úradoval: Cavaliers so štvrtou výhrou v rade

Hráč Clevelandu Cavaliers LeBron JamesHráč Clevelandu Cavaliers LeBron James Zdroj: TASR

TORONTO - Basketbalisti Toronta si v zámorskej NBA naďalej držia nezdolateľnosť a právom im patrí vedúca pozícia v tabuľke Východnej konferencie. Raptors v utorkovom dueli doma zdolali Miami 115:112, bolo to pre nich šieste víťazstvo po sebe. Domáci však oň skoro prišli, keď záverečnú štvrtinu prehrali 17:31 a do koša im nepadlo posledných osem streleckých pokusov.

"Bolo to hrozné víťazstvo. Nemôžeme takto uzatvárať zápasy," povedal strieľajúci rozohrávač DeMar DeRozan, autor 27 bodov. "Myslím si, že všetci sme nespokojní. Mohli sme to zvládnuť lepšie," dodal Kyle Lowry, ktorý nazbieral 22 bodov.

Víťaznú šnúru ťahajú aj hráči Houstonu, ktorí uspeli v utorok na palubovke Minnesoty 126:108. Rockets si pripísali už deviatu výhru za sebou, pričom domácim Timberwolves prestrihli sériu 13 domácich víťazstiev v rade. Houston na ceste za víťazstvom strelil v poslednej 12-minútovke 10 trojok. "Tá posledná štvrtina ukázala, čoho sme schopní. Myslím, že sme viedli o štyri body a potom sme ušli sériou 12:0. Bolo to fakt rýchle," povedal hosťujúci rozohrávač James Harden, ktorý sa blysol 34 bodmi a pridal k nim aj 13 asistencií. Na druhej strane domácim nestačilo 35 bodov pivota Karla-Anthonyho Townsa.

Po viacerých zmenách v kádri sa začína dariť Clevelandu. Cavaliers vyhrali štvrtýkrát po sebe, keď si poradili v Oklahome City s miestnymi Thunder 120:112. Hostí potiahol LeBron James s 37 bodmi, 8 doskokmi a 8 asistenciami. "Pre mnohých chlapcov je to zmena prostredia, snažíme sa z toho vyťažiť. Ide o to, aby sa cítili čo najpohodlnejšie," komentoval 33-ročný James.