Prvé ohlasy z kabíny po famóznom obrate: Nechceme sa len zúčastniť, ale aj niečo dokázať!

Radosť slovenských hokejistov
Radosť slovenských hokejistov

PJONGČANG - Slovenskí hokejisti vo svojom úvodnom vystúpení na ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu predviedli skvelý obrat proti Olympijským športovcom z Ruska a triumfovali 3:2 v stredajšom zápase B-skupiny. Športky vám prinášajú hlasy po skvelom triumfe:

Craig Ramsay tréner SR: "Bolo náročné dosiahnuť toto víťazstvo aj vzhľadom k tomu, že sme pomerne rýchlo mali dvojgólové manko proti kvalitnému tímu ako Rusko. Za stavu 0:2 zostávalo ešte veľa času do konca. Stále som zdôrazňoval, že je možné otočiť nepriaznivý vývoj. Dôležitá bola oddanosť mojich zverencov, nikto to nevzdával, chalani sa vrhali do striel a blokovali ich. Hrali ako jeden tím. Zdôrazňovali sme im, že keď si nebudú veriť, tak nemôžeme zvíťaziť. Som hrdý na mojich hráčov, môžeme byť spokojní. Je to len začiatok turnaja. Veríme, že rovnaké výkony dokážeme predviesť aj v nasledujúcich zápasoch."

Vladimír Országh, asistent trénera SR: "Mali sme zlý nástup, rýchlo sme v stretnutí prehrávali o dva góly. Neboli by sme však dobrí tréneri, keby sme neverili v obrat. Rovnako tak zmýšľali aj hráči. Nikto to nechcel zabaliť. Na týchto zimných olympijských hrách sa nechceme len zúčastniť, ale aj niečo dokázať. Dnes sme dosiahli fantastické víťazstvo, pre fanúšikov a ľudí na Slovensku. Musíme však ísť pokorne ďalej, dôležitejšie zápasy ešte prídu."

Michal Hreus, bývalý reprezentant SR: "Začiatok duelu bol v našom podaní s priveľkým rešpektom. Ako postupne plynul čas, tak sa naši hráči výborne dostali späť do zápasu, bojovali a strelili pekné dva góly. Nemôžeme povedať, že zvíťazili nezaslúžene."

Tomáš Surový (kapitán SR): "Sme radi za tieto tri body. Turnaj sa však iba začal. Od polnoci sa musíme sústrediť na ďalší zápas, ktorý nás čaká o dva dni. Musíme s pokorou makať ďalej. Rozhodol tímový duch a obetavý výkon. Zablokovali sme množstvo striel a Braňo bol výborný v bránke. Za stavu 0:2 sme zastavili ruský nápor a vyrovnali sme. Zameriavame sa na seba. Vedeli sme, že proti nám stojí silný súper a sme radi, že sme po dobrom výkone zvíťazili. "

Martin Bakoš, útočník SR, strelec gólu na 2:2: "Je to iba prvý zápas, ale ja som veľmi šťastný za toto víťazstvo, pretože vstup do turnaja je vždy dôležitý. Nad Rusmi sa nevyhráva každý deň a už vôbec nie na olympiáde. Je to krásny pocit. Pred mojím gólom som rozmýšľal nad prihrávkou, ale rýchlo som sa rozhodol hodiť to brankárovi medzi nohy. On asi tiež čakal, že sa bude presúvať, preto tam nechal trochu miesta a našťastie to prešlo."

Patrik Lamper, útočník SR: "Mal som dva nájazdy, no puk mi v nich nesadol ideálne. Nepremenil som ich. Viem, že aspoň jeden musím premeniť."

Branislav Konrád, brankár SR: "Chlapci zblokovali veľa striel a určite majú z nich menšie zranenia. Nebáli sme sa hrať a strieľať, ani keď sme boli unavení. Tréner nám pred turnajom povedal, že môžeme zdolať hocikoho. Bojovali sme a to bolo dôležité."

Miroslav Lažo (niekdajší slovenský hokejista): "Naši hokejisti predviedli veľmi disciplinovaný, pracovitý a zodpovedný výkon. Chlapci sa neuveriteľne a s obrovským entuziazmom hádzali do striel a bojovali. Úžasnú robotu odviedli mladí chalani, ktorí sú v reprezentácii nováčikovia. Peter Ölvecký gólom potvrdil svoje skúsenosti, keď nachytal ruského brankára Košečkina. Aj Martin Bakoš dal fantastický gól. Prvé zápasy bývajú ťažké, ale naši chlapci ukázali proti tak skúsenému a silnému súperovi s veľkými hviezdami na každom poste vynikajúci výkon."

Dominik Graňák, obranca SR: "Bolo dôležité, že aj po góle na 0:2 sme všetci zostali sústredení a veľmi nám pomohli aj tréneri. Bol to náš prvý zápas po dlhšej dobe, niektorí nehrali aj dva týždne. Keď sme strelili prvý gól, hrali sme oveľa lepšie."

Oleg Znarok, tréner OŠR: "Prehrali sme, musíme sa s tým vyrovnať. Všetky chyby, ktoré som urobil napravím. Nebudem viniť tím ani niektorých hráčov, pretože to je môj tím."

Iľja Kovaľčuk, útočník OŠR: "Hrali sme zle, ale sme som istý, že všetko zlepšíme. Musíme vyvodiť správne závery. Slovinsko dnes porazilo Ameriku, predpokladali sme, že v našej skupine budú vyrovnané tímy. Každý môže poraziť každého. Slovákom zachytal brankár, v prvej tretine mali len štyri strely. Potom sa však uvoľnili a boli lepší."


Tagy: Slovensko ZOH 2018 Pjongčang OŠR

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
SITA/AP; Video: twitter

DISKUSIA